MOSSAD, CIA, 7 Şubat FETÖ kumpası ve CHP’li Özgür Özel... Hedef MİT Başkanı Fidan

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener'in bugünkü (06.02.2022)'' MOSSAD, CIA, 7 Şubat FETÖ kumpası ve CHP’li Özgür Özel... Hedef MİT Başkanı Fidan'' başlıklı yazısı.

CHP’li Özgür Özel yaptığı bir açıklamada, “...MİT’in ve bu düzeydeki 100 üst düzey kuruluşların başındaki partili yöneticiler, emir alan yöneticiler gidecek, yerlerine liyakatli, bu ülkeye yakışır, partizan olmayan devlet adamları gelecek” dedi.

Özel’in bunu söylemesine gerek yok. Çünkü yasa gereği Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 Mayıs’taki seçimi kaybederse, Hakan Fidan yasa gereği zaten görevinden ayrılmak zorunda olan üst düzey bürokratlardan birisi.

Göreve geldiğinden bu yana sürekli ve sistematik olarak MOSSAD, CIA ve Türkiye’deki taşeronu FETÖ’den sonra, şimdi de CHP sözcüsü Özel MİT Başkanı Fidan’ı neden hedef alıyor?

Bunu anlamak için FETÖ’nün, yarın 11’inci yıldönümü olan 7 Şubat 2012 MİT müsteşarı ve yardımcılarını tutuklama girişimi olayını incelemek yeterli.

İSRAİLLİ BAKAN’DAN İRAN AJANI SUÇLAMASI

Hakan Fidan’ın 24 Mayıs 2010’da MİT Müsteşarlığı’na atanmasının ardından İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, haddini aşan şu açıklamayı yaptı: “Türkiye dost bir ülke ve stratejik bir müttefik. Fakat son haftalarda İran destekçisi bir adam Türkiye Mossad’ının başına atandı. Onların elinde önemli miktarda sırrımız var. Son iki aydaki izlenimimiz, bu sırları İran’a açabilecekleri şeklinde. Bu da çok rahatsız edici.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu ‘açılım’a yalanla başladı 22 Mart 2023 | 2.169 Okunma Akşener ve İnce’ye ‘Cancel Culture’ yöntemi: Öve öve olmazsa söve söve-döve döve 20 Mart 2023 | 4.786 Okunma ‘PKK/HDP’severlerin, PKK/HDP’li Demirtaş hayranlarının HÜDA PAR ikiyüzlülüğü 17 Mart 2023 | 1.504 Okunma PKK/HDP’nin son kararı: ‘Bölücü’ talepler masada 15 Mart 2023 | 1.030 Okunma PKK/HDP’ye Hazine yardımı PKK’nın atadığı saymanların elinde 13 Mart 2023 | 2.577 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar