MİT’e 7 Şubat MOSSAD ve FETÖ kumpası, One Minute ile başladı

Hürriyet yazarı Nedim Şener bu hafta 'MİT’e 7 Şubat MOSSAD ve FETÖ kumpası, One Minute ile başladı' başlıklı yazısını kaleme aldı.

2007 Ergenekon ve 2009 Balyoz kumpas sürecinde iktidarla iş birliği yapan Fetullahçı Terör Örgütü’nün devlete ilk saldırısı MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve yardımcılarının 7 Şubat 2012 günü tutuklanma girişimidir.

Her şey Başbakan Erdoğan’ın 29 Ocak 2009’da Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e tüm dünyanın gözü önünde “Siz insan öldürmeyi çok iyi bilirsiniz” diyerek azarlamasıyla başladı.

2008 Aralık ayında Gazze’ye yönelik Dökme Kurşun adı verilen operasyonlarla binlerce insanı öldüren, plajdaki bebekleri bile uçaktan attığı bombalarla katleden İsrail’e One Minute çıkışından sonra Erdoğan artık İsrail dolayısıyla ABD yani küresel sistemin hedefindeydi.

İsrail Cumhurbaşkanı’nın katil diye azarlanmasının ne anlama geldiğini ve ne tür sonuçlar doğuracağını tüm dünya 7 Ekim 2023’te Gazze’de başlattığı soykırıma tepki gösterenlerin başlarına gelenlerle gördü.

OSLO GÖRÜŞMELERİ

Hakan Fidan’ın 2010 Ocak-Şubat ayında Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olarak dikkat çeken görevi Başbakan Erdoğan’ın emriyle PKK terör örgütünün silah bırakması için Oslo görüşmelerine katılması oldu.

4 Mart 2010 tarihinde PKK yöneticilerinden Adem Uzun, Oslo’da görüşme ses kayıtlarıyla birlikte Belçika istihbaratı tarafından Brüksel’de gözaltına alındı. Böylece Oslo görüşme kayıtları Batılı istihbarat örgütlerinin eline geçmiş oldu. Bu kayıtlar 7 Şubat 2012’de kumpas olarak geri dönecekti.

Hakan Fidan’ın 16 Nisan 2010’da MİT Müsteşar Yardımcılığı’na atanması Erdoğan’ı hedefe koyan İsrail ile ABD için bir fırsat yaratırken, FETÖ harekete geçti.

SELAM TEVHİD KUMPASI

12 Mayıs 2010’da, FETÖ’nün İstanbul Emniyeti’ndeki kilit ismi Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün imzasıyla yine FETÖ’cülerin hâkim olduğu İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen yazı ile bine yakın üst düzey bürokrat hakkında İran adına casusluk yapmak iddiasıyla Selam Tevhid Örgütü isimli gizli bir soruşturma başlatıldı. Kumpasa dahil edilen isimlerden birisi 24 Mayıs 2010 tarihinde MİT Müsteşarlığına atanan Hakan Fidan’dı.

31 Mayıs 2010’da İsrail’in Mavi Marmara gemisine saldırmasından sonra Hakan Fidan açıktan hedef alınmaya başlandı. 

4 Haziran 2010 günü ABD’li Wall Street Journal Gazetesi’nde FETÖ elebaşının Mavi Marmara gemisinden dolayı Türkiye’ye karşı şu sözleri yayımlandı; “İsrail’in onayı olmadan hareket etmek, otoriteye başkaldırıdır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özgür Özel hakkında FETÖ dosyası ne oldu? 26 Şubat 2024 | 2.397 Okunma PKK/DEM işbirliği ve CHP’nin girdiği çıkmaz yol 23 Şubat 2024 | 1.164 Okunma Kendi kazdığı kuyuya düşen FETÖ’cüye ‘Yusuf’ değil HAİN denir 21 Şubat 2024 | 4.110 Okunma Kendi kazdığı kuyuya düşen FETÖ’cüye ‘Yusuf’ değil HAİN denir 21 Şubat 2024 | 6 Okunma Yargıda tehlike FETÖ’den de büyük 19 Şubat 2024 | 3.840 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar