Midyedeki gizem

Marmara Adası Gündoğdu Köyü’ne yakın iki koyda yapılmak istenen midye çiftlikleri konusunu eşeledikçe altından tuhaf ilişkiler çıkıyor. Midye çiftlikleri için Engin Algan isimli şahıs...

Marmara Adası Gündoğdu Köyü’ne yakın iki koyda yapılmak istenen midye çiftlikleri konusunu eşeledikçe altından tuhaf ilişkiler çıkıyor.

Midye çiftlikleri için Engin Algan isimli şahıs Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan izinleri alıyor ama henüz yetiştiricilik belgesine sahip olmadan çiftlikleri Ömer Görener’in ortağı olduğu Misya A.Ş’ye devretmek için devletten gizli bir anlaşma imzalıyor.

Misya ismini yeni duyuyorsunuz belki ama “Banvit” dersem bir çağrışım yapacaktır. Ömer Görener, iki yıl önce Banvit’i 279 milyon dolara yabancılara satan iş insanı olarak basına yansımıştı.

Şimdi de, 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra Hollanda’ya yerleşen Emel Yeşil Küçükçolak ile Misya A.Ş’de ortak. Emel Hanım “meşhur” bir iş insanı. Yeşil Kundura’nın sahibi 2008 yılında ölen Mustafa Yeşil’in kızı, kamuoyunun ismini yakından tanıdığı Engin Yeşil’in de kız kardeşi…

Neyse şimdi konumuz, Ömer Görener, Misya A.Ş ve midye çiftlikleri. Pazartesi günkü yazım üzerine, Ömer Görener’in ortağı olduğu Misya A.Ş.’den bir açıklama geldi. Misya A.Ş’den yapılmasına rağmen hiç bir hukuki bağı olmayan Engin Algan adına yapılmış bir açıklama.

Engin Algan’ın yazıda geçen 1.5 milyon TL teşvik almadığını vurguluyor. İyi de telefonda “Teşvik almam için benim çiftliği kurmam şart” diyen bizzat kendisi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mars’a giden dünyanın ‘maskesi’ düştü 08 Nisan 2020 | 5.328 Okunma FETÖ’cülerle, darbecilerle, darbeseverlerle UZ-LAŞ-MA-YA-CA-ĞIM 06 Nisan 2020 | 5.926 Okunma Birbirimizin ‘katili’ olmayalım 03 Nisan 2020 | 3.174 Okunma Savcı ‘Arayın’ dedi, aramaz olsaydım 01 Nisan 2020 | 7.306 Okunma FETÖ sizi parmağında işte böyle oynatır 30 Mart 2020 | 9.223 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar