Mahalle Baskısı’ndan Mahalle Linci’ne

Birkaç yıl önce “Mahalle Baskısı” tartışması yapılırdı, artan siyasi kutuplaşma artık mahelle baskısını aştı ve “Mahalle Linci’ne dönüştü.

Son örneğini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sürecinde, adaylar Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun televizyon tartışması sürecinde yaşadık.

Mahalle Linci de tıpkı “Mahalle Baskısı” gibi karşı taraftan değil, kendi içinden gerçekleşiyor. Daha önce Deniz Baykal ile Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından Melih Gökçek ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun tartışma programlarını yöneten Uğur Dündar’ın adı, Yıldırım-İmamoğlu’nun yapacağı tartışmanın moderatörlüğü için öne çıkınca bir anda bu lince maruz kaldı.

Mesleğinin 50 yılını topluma güven aşılayarak geçiren Uğur Dündar bir anda, tabiri caizse kendi mahallesinden baskıya değil lince uğradı. Daha önce de yazdım, terör örgütlerine, mafyaya ve ölüm tehditlerine direnmiş olan Dündar, geri çekilmek zorunda kaldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kumpasın 10 yılı ‘Darbe-işgal’ 27 Mayıs 2020 | 3.335 Okunma ByLock’ta FETÖ’nün ‘Karşı cepheyi nasıl karıştırırız’ mesajı 22 Mayıs 2020 | 4.439 Okunma Meydan FETÖ’ye kalmayacak 20 Mayıs 2020 | 7.135 Okunma O karara dair 18 Mayıs 2020 | 4.588 Okunma FETÖ tasfiye mi ediliyor, tasfiye mi ediyor? 15 Mayıs 2020 | 6.623 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar