Kürtlerle değil PKK terörüyle mücadele

Türkiye’nin uluslararası hukuka göre gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı başladığından beri gerek yurtdışında gerek yurtiçinde ortaya atılan yalanlardan birisi de “Türkiye...

Türkiye’nin uluslararası hukuka göre gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı başladığından beri gerek yurtdışında gerek yurtiçinde ortaya atılan yalanlardan birisi de “Türkiye Kürtlere karşı savaşıyor, onları katlediyor” ifadesidir. Birincisi, yapılan bir savaş değil terörle mücadeledir, ikincisi hedef Kürtler değil, emperyalist güçlerin maşası olmuş terör örgütü PKK’dır.

Söylenen yalanın hiç bir maddi temeli yok, çünkü Türkiye’de kimilerine göre 16 kimilerine göre 20 milyon ve fazlası Kürt kökenli insan yaşıyor. Tarih boyunca da Türkler’in Kürtlerle bir çatışması, savaşı olmadı. Kürtler ve Türkler yüzyıllardır aynı coğrafyayı aynı kaderi yaşayan insanlardır. Herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit yurttaşıdır. Mustafa Kemal’in ifadesiyle, “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti” denir.

Hepimiz bu milletin parçasıyız. 1984 yılından beri resmi sivil 7 bin 200 insanımızın şehit olmasına yol açan toplam 40 binden fazla insanın canına mal olan PKK terörü, herkesin ortak sorunudur. PKK yalnızca Türkleri değil, kadın, çocuk, bebek, çoban, işçi, öğretmen yani her kesimden Kürt kökenli vatandaşlarından canını almış, ocaklarını söndürmüştür. Sözde haklarını savunduğu Kürtleri silah zoruyla korkutmuş, yaptığı infazları ise “Onlar ajandı, işbirlikçiydi, satılmıştı” diye gerekçelendirmiştir.

Kürt düşmanı PKK

PKK’nın Kürtlere de düşman bir terör örgütü olduğu unutuluyor. Kurulduğu 1974’den ilk baskını yaptığı 1984 yılına kadar bölgedeki tüm Kürt dernek ve örgütleri bastırmış yok etmiş, 200’den fazla yöneticisini de katletmiştir. Nitekim, Suriye’de de YPG/PYD adıyla ilk yaptığı o topraklardaki Kürt örgütlerini tasfiye etmek ve Arap, Suryaniler yanında Kürtlere de zulmetmekti.

Çünkü PKK’nın amacı Kürtlerin hakkını savunmak değil emperyalist ülkelere tetikçilik yapmaktır. Barış Pınarı Harekatı ile yalnızca ABD, Avrupa ve İsrail gibi ülkelerin değil onlara tetikçilik yapan PKK’nın planları da suya düşmüştür. Şimdi PKK ve arkasındaki tüm güçler el birliği yapıp, “Türkler Kürtleri katlediyor” yalanı ile algı yaratmaya çalışıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
282 davada 4 bin 555 darbeci cezalandırıldı 30 Kasım 2020 | 1.432 Okunma FETÖ elebaşının 30 yıllık darbe hayali cezalandırıldı 27 Kasım 2020 | 7.083 Okunma Demirtaş, Karayılan’a telifini ödedi mi? 25 Kasım 2020 | 4.380 Okunma Arınç’a teröristlerin övüldüğü ‘Seher’ kitabını öneririm 23 Kasım 2020 | 7.892 Okunma Kod adı: ATİLLA 20 Kasım 2020 | 13.751 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar