Kundakçı PKK’nın ‘temizlikçisi’ Demirtaş

Demirtaş, PKK’lı teröristlerin çıkardığı yangınlar için bir söz edebildi mi?

Terör örgütü PKK’nın siyasi sözcülüğünden ileri gitmeyen HDP’nin eski eş başkanlarından Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından şu utanmazca mesajları attı:

“Dersim’deki orman yangınlarının söndürülmemesinin nedeni yetersizlik değildir. O bölgedeki ormanların çoğu bilinçli olarak yakılır ve kimsenin de müdahale etmesine izin verilmez. On yıllardır sürdürülen bilinçli ve resmi bir politikadır bu.

Bu gerçeği herkes bilir ama ne yazık ki kimse söylemeye cesaret edemez. 38’de Dersim neden bombalandıysa ormanlar da aynı gerekçeyle yakılıyor.

Kalbim Milas, Marmaris ve Manavgat’ta olduğu gibi, felakette bile ayrımcılığa uğrayan Dersim, Başkale ve Şemdinli’deki halkımızla birlikte atıyor.”

TUNCELİ’DEKİ YANGINI PKK ÇIKARDI

Tunceli Emniyet Müdürlüğü’nden edindiğim bilgiye göre; yangının çıktığı Tunceli Hozat-Ovacık arasındaki Ali Baba Boğazı’nda, bir süre önce karakol yapımı için malzeme taşıyan kamyona teröristler tarafından ateş açıldı. Jandarma’nın operasyon başlatmasıyla, PKK’lı teröristler meşelikleri yaka yaka bölgeden 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarih tekerrür ediyor - Denizlerde Misak-ı Milli ‘Mavi Vatan’ı ilan etme zamanı 18 Ekim 2021 | 1.082 Okunma 'Kürt sorunu' tartışması HDP’ye gösterilen havuçtur 15 Ekim 2021 | 2.024 Okunma Sinsi bir gerilim stratejisi: Siyasi cinayetler 13 Ekim 2021 | 5.172 Okunma Dink’in kardeşinden tazminat yorumu: O parayı, suçu işleyen ödesin 12 Ekim 2021 | 1.755 Okunma Terör örgütü PKK’nın HDP, CHP, İYİ Parti’ye çizdiği perspektif 11 Ekim 2021 | 4.643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar