Koltuk sevdası Vatan sevdası

Seçim sonuçları CHP’de beklenen kavgayı başlattı. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yüzde 30.6, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP, parti olarak yüzde 22.6 oranında oy aldı....

Seçim sonuçları CHP’de beklenen kavgayı başlattı. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yüzde 30.6, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP, parti olarak yüzde 22.6 oranında oy aldı. Muharrem İnce 25 Haziran günü basının karşısına çıktı ve yakaladığı rüzgarın etkisiyle mücadeleye devam edeceğinin sinyallerini verdi. O andan itibaren, İnce’nin aldığı yüzde 30.6 oya karşın CHP’nin yüzde 22.6 alması nedeniyle Kılıçdaroğlu’nun istifa edeceği, görevi İnce’ye bırakacağı söylentisi yayıldı. Kılıçdaroğlu da dün medyanın karşısına çıktı ve istifa etmeyeceğini belli etti. İnsanlar şaşırdı.

Benim için şaşırtıcı olmadı, çünkü CHP’deki son kurultaydaki gelişmeleri dikkatli takip edenler, Kılıçdaroğlu’nun ilk seçimde beklenen yenilgi sonrasına hazırlandığını görürdü. Ona göre Parti Meclisi, ona göre milletvekili adayı listesi hazırladı. Şimdi CHP içinde görevli olmayan deneyimli bir milletvekili ve parti meclisi üyesi “Kendisine itiraz edecek herkesi dışarıda bıraktı” diye uyarmıştı.

O yüzden Kılıçdaroğlu kendisi istemediği sürece CHP’nin başından gitmesi zor ama imkansız değil. İşte Muharrem İnce’de onu deneyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kripto FETÖ’cü savcıdan itiraflar 25 Ocak 2021 | 3.950 Okunma Yargıda ‘provokasyona’ dikkat 22 Ocak 2021 | 3.962 Okunma Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink’in kardeşine ne anlatacaktı? 18 Ocak 2021 | 3.406 Okunma Yazıcıoğlu dosyasının her tarafından FETÖ’cü fışkırıyor 15 Ocak 2021 | 2.891 Okunma Bir mahrem imamdan daha Yazıcıoğlu itirafı 13 Ocak 2021 | 4.933 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar