Kıyaslamayın

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesi ile sosyal medya yine savaş alanına döndü. Yıllardır birikmiş kin ve nefret bir kez daha ortaya saçıldı...

Kararın açıklanmasından sonra sosyal medyada en dikkat çeken şey, ünlülerin twitter üzerinden CHP’li Ekrem İmamoğlu’na “her şey güzel olacak” ifadesiyle verdikleri destekti.

Herkes istediği siyasi partiyi, adayı destekler. Nitekim; Anayasa’nın 25’inci maddesinde, “Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse,…düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.” yazılıdır.

Twitter’da fişleme!

Ünlü olsun olmasın hiç kimse anayasal ve evrensel bir insan hakkını kullandığı için kınanamaz. Hele hele Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi’nin, İmamoğlu lehinde paylaşımda bulunan ünlerin listesini sosyal medyadan “kayıt” notuyla paylaşması tam bir fişleme yani suçtu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evet iyi ama Amerika’ya güvenmeyin 18 Ekim 2019 | 6.866 Okunma Ahmakça mektuba cevap 18 Ekim 2019 | 4.613 Okunma Teröristle ‘terör mücadelesi’ buraya kadar… 16 Ekim 2019 | 11.310 Okunma Kürtlerle değil PKK terörüyle mücadele 14 Ekim 2019 | 5.403 Okunma ABD Başkanı’nın ağzından Amerika-PKK ilişkisi 11 Ekim 2019 | 4.821 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar