“Kimler kimlerle beraber…” öyle mi?

Salı gecesi Habertürk’teki yayın sonrası telefonuma üst üste mesajlar gelmeye başladı. Öveni de söveni de olan birisi için normal bir durum. Ama bir tanesi çok şaşırtıcıydı.

Gazeteci Nevşin Mengü, benim adım olan eski bir ilanı etiketleyerek, “SETA 16 Temmuz’da Brüksel’de panel düzenliyor. Nasıl deniyordu, kimler kimlerle beraber” diye tweet atmıştı. Böyle bir gelişme bekliyordum ama aklıma Nevşin Mengü’nün yapacağı gelmemişti. Kendisine şu cevabı yazdım; “Nevşin Hanım, ben o toplantıya T.C. Büyükelçiliğinin davetlisi olarak çağrıldım. SETA sonradan dahil oldu. Malum rapordan sonra da katılmaktan vazgeçtim. Duyurunun son hali ekte. Gazetecilik biraz dikkat istiyor. Lütfen o özeni gösterin.”

Gerçekten de 16 Temmuz’da Brüksel’deki Press Clup’da yapılacak toplantıya Türk Büyükelçiliği tarafından çağrılmıştım. Daveti kabul etmemin asıl sebebi, FETÖ’cülerin yalnız Türk halkına ihanet etmediğini, firar eden üyelerinin de hayatlarını kararttığını anlatacaktım. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eski MİT Müsteşarı Atasagun: ‘Gülen ABD’nin yeşil kuşak projesidir’ 14 Şubat 2020 | 4.820 Okunma FETÖ siyasi ayağı nasıl tanımlıyor? 12 Şubat 2020 | 8.710 Okunma CNN Türk baskınında söylediğimi tekrar edeyim: Burası bizim evimiz 10 Şubat 2020 | 4.894 Okunma Siz tehlikenin farkında mısınız! 07 Şubat 2020 | 8.314 Okunma Ha Amerika ha Rusya ha PKK ha Esad 04 Şubat 2020 | 2.509 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar