Kılıçdaroğlu üzülmesin, PKK ve HDP’nin planı hazır

Bugüne kadar, “HDP madem PKK ile ilişkili, neden kapatma davası açılmıyor?” diye soruyorlardı, şimdi kapatma davası açılınca da, “Kapatamazsınız” diyorlar

Terör örgütü PKK’nın elebaşının talimatıyla kurulan ve onun tarafından yönetilen HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dilekçe eksikliklerin giderilmesinden sonra Yargıtay Başsavcılığı tarafından yeniden Anayasa Mahkemesi’ne gönderildi. CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, onları savunmak için konuyu HDP yönetiminin umurunda bile olmayan “demokrasiye” getirdi.

Oysa, HDP yönetimi için “demokrasi” PKK elebaşının talimatlarını yerine getirmek ve örgütün amaçları doğrultusunda faaliyet göstermek için kullandıkları araçtan başka bir şey değil.

HDP, PKK elebaşının 1990 tarihli talimatı sonrasında kurulan ve kapatılan HEP, DEP, HADEP, DEHAP, DTP, BDP gibi terörün siyasi faaliyetlerinde zincirin halkalarından birisi.

Eğer o da kapatılırsa yenisi zaten hazır. Yani Kılıçdaroğlu’nun üzülmesine gerek yok. PKK elebaşı örgüt yönetimi ve HDP’lilerin B hatta C planları hazır.

Bana göre Kılıçdaroğlu’nunki, sadece bir sonraki seçimde HDP seçmeninin oylarını, kurduğu ittifak içinde tutmak amacıyla yapılmış sıradan bir açıklama.

Şöyle diyor: “Vatandaş....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tunus’ta da demokrasiyi savunurken 15 Temmuz’u koruyabilecek miyiz? 28 Temmuz 2021 | 1.209 Okunma ABD emperyalizmi terör ve Abdi İpekçi 26 Temmuz 2021 | 2.164 Okunma ‘Gazetecilerin’ karartmaya çalıştığı gazeteci cinayeti 23 Temmuz 2021 | 776 Okunma Pensilvanya’dan Akıncı Üssü’ne Adil Öksüz 21 Temmuz 2021 | 2.918 Okunma CHP’yi parmağında oynatan MİT imamı FETÖ’cü 19 Temmuz 2021 | 8.431 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar