Katil Ogün Samast’ı hapiste ziyaret eden CHP’li Özgür Özel, Dink cinayetinde FETÖ izini silmeye mi çalışıyor?

Hürriyet yazarı Nedim Şener bu hafta 'Katil Ogün Samast’ı hapiste ziyaret eden CHP’li Özgür Özel, Dink cinayetinde FETÖ izini silmeye mi çalışıyor?' başlıklı yazısını kaleme aldı.

CHP’li Özgür Özel, bilgisizlikten mi yoksa henüz oturduğu koltuğun sorumluluğunu hazmedememesinden midir bilinmez; önce yargı sonra da Uludere konusunda arkasını getiremediği içi boş iftiraya dayalı provokatif açıklamaları ile dikkat çekmeye çalıştı.

Kılıçdaroğlu da provokatif sözler ederdi ama Özgür Özel, “Boynuz kulağı geçer” hesabı dikkat çekmek amacıyla daha sert ve daha keskin açıklamalar yapıyor. ‘Yeni’ CHP Genel başkanı olarak “hızlı bir girişle” dikkat çekme çabasını en son cumartesi günü Şişli’de, Agos gazetesi önünde sergiledi.

GAZETECİ KATİLİNİ ZİYARET 

CHP’li komisyon üyeleri olarak Veli Ağbaba ile Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ı 13 Haziran 2012’de Kandıra Cezaevi’nde ziyaret eden Özgür Özel, cuma günü bu kez Samast’ın tahliye edilmesi sonrası, cumartesi günü Agos gazetesi önünde yapılan eyleme katıldı.

Dengeleri yok; hem “insan hakları bahanesiyle” cezaevinde hiç de zorunda olmadıkları halde gazeteci katilini ziyaret ediyorlar hem de katilin öldürdüğü gazeteci için toplantıya katılıp sessizce slogan atıyorlar.

Ancak, gazeteci Hrant Dink cinayeti konusundaki söylemleri, suikastı karartma noktasına doğru ilerliyor.Bunun siyasete girişi ve devam eden süreçte kurduğu ilişkilerin sonucu olup olmadığını anlamak uzun sürmeyecektir.

FETÖ’YÜ GÖRMEZDEN GELİYOR

Gazeteci Hrant Dink’i 19 Ocak 2007 günü öldüren ve 22 yıl 10 ay hapis cezası verilen katil Ogün Samast, suç işlediği tarihte 18 yaşından küçük olması ve şartlı tahliye hükümlerinin uygulanması ile 15 Kasım 2023 günü tahliye edildi. Ancak Özgür Özel’in yapılan yargılamalar ve sonuçlarına değinmeden cinayet konusunda cuma ve cumartesi günleri yaptığı iki açıklamada, suikastın arkasındaki FETÖ parmağını gizlemeye çalışması artık dikkat çekiyor.

İYİ HAL RAPORU YOK

Cuma günü Ogün Samast’ın “iyi halden” serbest bırakıldığı gibi gerçek olmayan bir cümle kurdu. Cumartesi günü Şişli’de “Geçtiğimiz hafta da birileri bir güvercin katilini serbest bıraktı. Güvercini vurduranlar zaten yargılanmadı” diyerek ikinci yalanını söyledi.

Hadi başvurusuna rağmen “iyi hal raporu” düzenlemeyerek tahliyesinin geciktirildiğini bilmeyebilir. Peki, Dink ailesinin avukatı Bahri Belen’in, “Şu anda Ogün Samast’ın çıkmasında çok şaşılacak bir şey olmadığı kanısındayım. Aileden haberim var. Ogün’ün yaşı küçük olduğu için daha evvel çıkma durumunun olduğunu onlar da biliyor” açıklamasını da duymadı mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Değişen koltuğuna oturan, değişmeyen şey; PKK’nın siyasi kolu ile işbirliği 01 Aralık 2023 | 735 Okunma Yüzde 380 dolar faizine koşan ‘tamahkârlar’ ile ‘sahtekârların’ hikâyesi 29 Kasım 2023 | 3.686 Okunma Netanyahu’nun Arap liderleri tehdidi ve 15 Temmuz FETÖ darbesinde İsrail rolü 27 Kasım 2023 | 1.944 Okunma Siyasi acziyet ve PKK/HEDEP’e hayat öpücüğü 24 Kasım 2023 | 743 Okunma İsrail’in soykırımının arkasındaki sır: ‘Benjamin’in bebekleri’ 22 Kasım 2023 | 1.270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar