Hakaret, küfür derken el hareketi

2023 seçimlerini kazanacağından emin olan Millet İttifakı’nın ortakları Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti genel başkanları ve milletvekilleri son derece gergin bir görünüm sergiliyorlar.

2023 seçimlerini kazanacağından emin olan Millet İttifakı’nın ortakları Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti genel başkanları ve milletvekilleri son derece gergin bir görünüm sergiliyorlar.

Ne yazık ki bu sadece sözlerine değil, hareketlerine de yansımaya başladı.

İP Milletvekili Lütfü Türkkan’ın, bir şehit yakınına, “Senin bacını s...m” diye küfür etmesinden sonra, İP Genel Başkanı Meral Akşener’in bir kadın olarak partisinin meclis grup toplantısındaki kürsüden “yavşak yavşak...” diye kelimeler kullanması oldukça şaşırtıcıydı.

Asıl şaşırtıcı olan ise, “Asla yapmaz” diye düşünülen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden yaptığı el hareketi oldu.

TBMM KÜFÜR TARİHİNDE İLKLER

Sadece yapılan el hareketi değil, yapan da şaşırtıcıydı. TBMM çatısı altında ağza alınmayacak küfürlerin edildiği, yumruklaşmaların olduğu olaylar yaşanmıştır. Ama bir genel başkanın, halkın yaşadığı ekonomik sıkıntıları anlatırken, el hareketi yaptığı görülmemişti.
Tıpkı, bir partinin genel başkanı sıfatını taşıyan üstüne üstlük bir kadın olarak “yavşak” kelimesini kullanması gibi, TBMM küfür tarihinde ilkler arasına girdi.

Şaşırdınız değil mi, evet TBMM’nin bir küfür tarihi vardır hatta bu yine TBMM Başkanlığı tarafından da raporlaştırılmıştır.


2013 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Zeyid Arslan, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Kamer Genç ile yaşadığı tartışma sırasında, “Senin a... k...! Soytarı, köpek, şerefsiz! O... çocuğu! Piç kurusu! Piç kurusu! Satılık köpek! Şerefsiz!, Senin a... s...!”şeklinde küfür etmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çürümüş Amerikan yargısı, FBI, MOSSAD, CIA, FETÖ Türkiye’ye karşı 21 Ocak 2022 | 3.494 Okunma Gazeteci cinayetini karartan gazeteciler 19 Ocak 2022 | 2.505 Okunma ‘’Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz öncesi Pensilvanya ile görüştü mü?’’ 17 Ocak 2022 | 4.520 Okunma ‘Demirtaş’ın suçu ne’ diyen o fotoğrafın muhatabı olur 14 Ocak 2022 | 3.484 Okunma Orta Asya’da CIA virüsü: FETÖ (2) 12 Ocak 2022 | 3.913 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar