FETÖ’nün ‘parlattığı’ Özel’in bir virgül ile ortaya çıkan çarpıtması

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener'in bugünkü (18.01.2022)'' FETÖ’nün ‘parlattığı’ Özel’in bir virgül ile ortaya çıkan çarpıtması'' başlıklı yazısı.

CHP adına kameraların karşısına geçtiğinde parti adına sözcülük yapmak yerine adeta “psikolojik savaş” taktikleri uygulayan Özgür Özel, bana attığı iftira ile bu konuda ne kadar ileri gidebileceğini gösterdi.

28, 29, 30 Eylül 2022’de üç gün TBMM’deki basın toplantısında, “Benim cemaatle, Fetullah Gülen’le bir problemim yok, özellikle yurtdışındaki eğitim çalışmalarını önemsiyorum hatta kendi çocuğumu bile okullarına verebilirim” dediğim yalanını söyleyerek bugüne kadar hiçbir FETÖ mensubunun aklına bile gelmeyen iftirayı attı.

Sözde böyle rezil bir cümleyi, heyet olarak 9 Ağustos 2011’de Silivri Cezaevi’ne geldiklerinde yalnızca ona söylemişim!

Yemeğin yağından ettiğim şikâyetimi yazdığı not defterine böyle önemli bir cümleyi yazmamış. Yazmadı çünkü ben öyle bir şey söylemedim. Bana bu iftirayı atan, siyasi hırsı uğruna neler yapmaz...

ÖZEL’DEN İLGİNÇ TAKTİK

İftiralarına karşı Twitter’dan verdiğim cevapları -şu ana kadar- dört dilekçeye bölüp ikisini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, ikisini de milletvekili olduğu Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’na yollamış.

En fazla birleştirme kararı verilerek tek bir mahkemede görülecek dava hakkındaki şikâyetini neden iki ilde dört dilekçeye böldü, hangi bağlantıyla ne amaçlıyor, zaman gösterecek.

Belli ki hukuki konularda da belli yöntemler hakkında bilgi sahibi. Ama hukukun konusu kendisi olunca korku ile çarpıtma taktiklerine başvuruyor.

FETÖ’NÜN 2007-2009’DA PARLATMA TAKTİĞİ

Son yazımda, önce Manisa’da, 30 Ekim 2016’da da ilçesi Turgutlu’da savcılığa “tanık” sıfatıyla ifade veren Enis Uludemir’in Özgür Özel ile ilgili anlattıklarına yer vermiştim.

2007-2009 yılları arasında MASİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan lojistik şirketi sahibi Uludemir, ailesindeki FETÖ bağlantılı kişilerin isimlerini vermiş; teyzesinin eşi olan eniştesi Halil Karakoç’un örgütün kuruluşundan beri FETÖ elebaşı Gülen’in en yakınındaki isimlerden olduğunu anlatmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika’nın umudu cumhurbaşkanı değişiminde... ABD nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor 30 Ocak 2023 | 3.822 Okunma PKK/HDP 2012’de kurulurken kapatılmaya karşı ‘YSGP’ ile hazırdı 27 Ocak 2023 | 603 Okunma Üçlü mutabakatı aşan provokasyon 25 Ocak 2023 | 1.521 Okunma İsveç’te devlet destekli provokasyonun amacı ne? 23 Ocak 2023 | 2.122 Okunma Anayasa Mahkemesi’nde ‘ışıklar yanıyor’ 20 Ocak 2023 | 3.004 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar