FETÖ’cüler yolsuzluk ve tecavüzden sonra ‘Mahrem Yapı’yı deşifre ediyor

Hürriyet yazarı Nedim Şener bu hafta 'FETÖ’cüler yolsuzluk ve tecavüzden sonra ‘Mahrem Yapı’yı deşifre ediyor' başlıklı yazısını kaleme aldı

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Gülen’in ölümü sonrası için başlayan liderlik kavgası nedeniyle dörde bölünen örgüt üyeleri, FETÖ’nün kirli yüzünü deşifre etmeye devam ediyor.

FETÖ elebaşının “sır küpü” olan Cevdet Türkyolu ve Türkiye imamı Mustafa Özcan odaklı ‘yolsuzluk’ tartışmalarından sonra, elebaşının özel doktoru ‘Dr.Kudret’ olarak bilinen kişinin merkezinde olduğu taciz ve tecavüz olaylarından sonra, Türkiye’deki tüm kumpas ve operasyonların merkezindeki ‘FETÖ Mahrem Yapılanma’ da deşifre ediliyor.

Son itiraf, kumpas davalarında rol alan Ahmet Altan ve Yasemin Çongar’ın çıkardığı Taraf isimli gazetede Mehmet Baransu ile en aktif rolü oynamış olan, ABD’ye firar eden FETÖ mahrem yapılanmasının tetikçisi FETÖ’cü eski polis memuru Emrullah Uslu’dan geldi. Uslu örgüte bağlı bir YouTube yayınında, 15 yaşında örgüte girenden FETÖ elebaşı Gülen’e kadar tüm üyelerinin ‘Mahrem Yapı’yı bildiğini şöyle anlattı: “...Birkaç alan var mesela birisi ‘mahrem’ iddiası. ‘Cemaatte her şey doğru mahrem yanlış mı?’ Bir iddia bu. Dolayısıyla ‘Mahremleri tavan biliyordu, tabanın bundan haberi yoktu’ diyorlar. Cemaatte hangi tabanın-salak değilse-, hangi tabanın cemaatin mahrem yapısından haberi yoktu? Bunu söyleyenler aslında mahremi yönetenler, itirafçı olanlar. Mesele şu; cemaatin tabanında, hani tabanla mahrem arasında fark var ya; kardeşim cemaatin adliyede, emniyette, askeriyede isimlerinin olduğunu, bunun son derece doğal olduğunu bizzat Fethullah Gülen televizyonların karşısına çıkıp söylemedi mi? Dolayısıyla cemaatin 15 yaşındaki çocuğundan 15 yıllık, 30 yıllık, 100 yıllık cemaat mensubuna kadar herkes bu cemaatin mahrem yapısının olduğunu, buralarda askeriyeye, emniyete, adalete adam sokmak için çalıştığını, bunun da bir hak olduğunu biliyordu.”

MİT-EMNİYET MAHREM YAPI

FETÖ’nün TSK’daki, emniyetteki ve yargıdaki mahrem yapılanması, 2007’den itibaren Ergenekon ve Balyoz dahil kumpas davaları ile 7 Şubat MİT Müsteşarı’nın tutuklanması girişimini, 17/25 Aralık’ı,  MİT TIRları’nın durdurulmasını ve 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirmişti. Tüm kumpas operasyonları FETÖ elebaşı Gülen’in talimatıyla ‘Emniyet Mahrem Yapılanması’nın başındaki ‘Kozanlı Ömer’ kod adlı Osman Hilmi Özil ile ‘Doktor Sinan’ kod adlı Murat Karabulut’un başında bulunduğu ‘MİT Mahrem Yapılanması’ tarafından kararlaştırılıp organize edilmişti. Kumpaslar, yargıdaki örgüt üyeleri ile tetikçi olarak kullandıkları gazeteciler eliyle pazarlanmıştı. Kumpaslar, FETÖ elebaşı Gülen’in talimatıyla ‘Emniyet ve MİT Mahrem Yapılanması’ üyeleri tarafından gerçekleştirilirken, 15 Temmuz darbe girişiminde Gülen’e doğrudan bağlı olan Adil Öksüz’ün başı çektiği ve darbe gecesi Akıncı Üssü’nde bulunan Kemal Batmaz, Harun Biniş, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç’un yer aldığı ‘TSK Mahrem Yapılanması’nca planlanıp icra edilmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kendi kazdığı kuyuya düşen FETÖ’cüye ‘Yusuf’ değil HAİN denir 21 Şubat 2024 | 2.124 Okunma Yargıda tehlike FETÖ’den de büyük 19 Şubat 2024 | 3.561 Okunma FETÖ’nün son kalesi: Yargı 16 Şubat 2024 | 1.221 Okunma FETÖ elebaşının tay’ları; Yargıda FETÖ, Hakyol, Hakyolcu kılığında FETÖ 14 Şubat 2024 | 1.724 Okunma Türkiye’nin uzay yolculuğu ve FETÖ ihaneti 12 Şubat 2024 | 690 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar