FETÖ sağlığa zararlıdır

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener'in bugünkü (25.07.2022)''FETÖ sağlığa zararlıdır '' başlıklı yazısı.

Cuma günkü “Sağlık’ta FETÖ” yazım oldukça ilgi ve tepki çekti. Herkesin bildiği ama konuşmadığı, konuşması halinde ise algı ve linç operasyonuyla “doktor düşmanı” yaftası yapıştırılacağını bildiği için sustuğu bir konuya değindim; sağlık sektöründeki FETÖ’cüler...

Yazıma tepki gösterenlerden biri ise, Hekimsen isimli sendika oldu. Sendika üyesi bazı doktorlar da tepkilerini gösterdi. Her alanda olduğu gibi “renklendirme” taktiği ile sosyal medyada doktor kimliğine bürünmüş sahte hesaplar da beklediğim operasyonu yaptılar.

Urfa’da bir tıp merkezinde, usulsüz biçimde ücret istenen hasta ile olay yerine sonradan gelen ve yaşanan arbede sonrası “diploma yırtma ve istifa” şovuyla gündeme gelen, ailesi dahil FETÖ ilişkisini yazdığım doktora destek olan sendika hakkında, “FETÖ iltisaklı sendika Hekimsen” ifadesini kullanmıştım.

YAZIMA YAYIN YASAĞI

Hekimsen, mahkemeye başvurarak yazım hakkında “yayın yasağı” istedi. İlginç olan Hekimsen’in merkezi Kocaeli olmasına rağmen, başvuru Tokat Adliyesi’ne yapıldı. Hekimsen adına başvuruyu yapan avukat Abdullah Şakar aslında daha ilginç bir ayrıntı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'FETÖ mağduriyeti' siyasete, mücadele çıkara alet edilemez 10 Ağustos 2022 | 1.303 Okunma FETÖ temizliğindeki zafiyetin getirdiği sonuç: KPSS skandalı 08 Ağustos 2022 | 3.707 Okunma ÖSYM, KPSS ve FETÖ bağlantısı 05 Ağustos 2022 | 4.182 Okunma 15 Temmuz gecesi mavi binada ne oldu 03 Ağustos 2022 | 7.285 Okunma Devletin kılcal damarlarına sızan FETÖ, e-Nabız’a sızabilir mi? 29 Temmuz 2022 | 2.515 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar