'FETÖ mağduriyeti' siyasete, mücadele çıkara alet edilemez

Sağ siyasi örgütlerde pek görülmeyen bir uygulama sol siyasi kültüre yerleşmiştir; örgüt içi infaz.

Sağ siyasi örgütlerde pek görülmeyen bir uygulama sol siyasi kültüre yerleşmiştir; örgüt içi infaz.

Sağ siyasette milliyetçilikten İslamcılığa kadar uzanan yelpazede geçişkenlikler mümkündür. Aşırı uçları kenara bırakırsak birbirine uzak hatta zıt görünen İslamcılık ile milliyetçiliği pratikte “akraba” sayanlar bile vardır. O yüzden İslamcı birinin milliyetçi, milliyetçi birinin İslamcı kimliğe geçişi çok da yadırganmaz.

Ama sol mahalle içinde, bırakın düşünce farklılıklarını, aynı idealleri paylaşsalar bile uygulamadaki farklar; hakareti, aşağılamayı, itibarsızlaştırmayı, hedef göstermeyi ve sonunda “örgüt içi infazı” bile getirir. Ama kastettiğim örgüt içi infaz, DHKP-C veya PKK gibi terör örgütlerininkinden farklıdır. Bu terör örgütleri “ajan, işbirlikçi” diyerek örgüt içi infaza girişirler. Günümüzdeki “örgüt içi infaz” ise sosyal medya üzerinden yapılan linç ayini ile “itibarsızlaştırma” olarak gerçekleşiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazeteci dediğin hükümlü terörist, sen de bir yalancısın Özgür Özel 28 Eylül 2022 | 4.444 Okunma FETÖ’cü memurlardan KPSS itirafları(1): Çalıntı soruları, abdest aldırarak Kuran’a el bastırıp şeref üzerine yemin ettirerek verdiler 26 Eylül 2022 | 4.266 Okunma Bir mankurtlaşmış FETÖ’cü hikâyesi: ‘Hocamız o kadar temiz ki CIA referans veriyor’ 21 Eylül 2022 | 4.350 Okunma ABD Başkanı’nın evini basan FBI, 27 suçtan 7 kez iadesi istenen FETÖ elebaşının kapısını bile çalmıyor 19 Eylül 2022 | 1.715 Okunma ‘Abi’ dedikleri icazetli sapık çıktı 16 Eylül 2022 | 11.260 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar