FETÖ kumpası uzay yolunda da karşımıza çıktı

Hürriyet yazarı Nedim Şener bu hafta 'FETÖ kumpası uzay yolunda da karşımıza çıktı' başlıklı yazısını kaleme aldı.

FETÖ'nün kumpas operasyonları dışında TSK’daki kendilerinden olmayanlara yönelik operasyonlarından birini de “disiplin kurulu kararı” oluşturdu.

Uzaya giden ilk astronotumuz Alper Gezeravcı da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün Hava Kuvvetleri’ndeki yapılanması tarafından “disiplin kurulu kararı” üzerinden kurulan kumpasla Türk Silahlı Kuvvetleri’nden atılan 400’e yakın subay ve pilottan birisiymiş. 

FETÖ’cüler, Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri’nde kendilerinden olmayan birlerce kişiyi, sahte ihbar ve görüntüler yanında özel hayatları ile tehdit ederek Türk Silahlı Kuvvetleri’nden uzaklaştırdılar. Alper Gezeravcı da o dönem FETÖ’nün kurbanlarından birisi oldu. 2011’de hakkında sahte ihbar ve iftira üzerine Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı’nda çöreklenmiş FETÖ’cüler tarafından yasadışı sorgulanmış ve tehdit edilmiş.

O süreci yakından bilen eski TSK mensubu’nun anlattıkları ilginç; “Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı’nı kontrol eden FETÖ’cüler kendilerinden olmayan herkese karşı bir operasyon yaptılar. Üryani Kömbeci’nin başında olduğu ekip sahte ihbarlarla hedef aldıkları subayları yasadışı sorguya alıp tehdit ve şantajla ellerinden imzalı ifadeler aldılar. Alper Gezeravcı da bunlardan birisi, Hava kuvvetleri’ndeki FETÖ’cü istihbaratçılar bu çocuğu günlerce baskı altında tutup, tehdit edip, vaatlerde bulunup ’İmzala işte bir şey olmayacak’ deyip kendi yazdıkları metni imzalatmışlar. ‘Yoksa hakkındaki iddialar yayılır ailene kadar ulaşır’ diyerek tehdit etmişler.

KURUL VE MAHKEME FETÖ’CÜYDÜ

Bu sadece ona değil birçok kişiye yapılmış o dönem. Hava Kuvvetleri’ndeki bu ekibin hepsi FETÖ’cüydü; Disiplin Kurulu üyeleri Adli Müşavir eski hâkim yarbay Bedrettin Özgür FETÖ’den hükümlü, Kurmay Başkanı, Personel Başkanı, İstihbarat Başkanı tamamı FETÖ’cüydü. Bazılarının ailesi gayet mütedeyyin olan bu çocukları tek suçları FETÖ’cü olmamak, FETÖ operasyonlarına direnmekti. Hava Kuvvetleri’ndeki istihbarat ekibi yasadışı yöntemlerle hedef aldıkları personeli günlerce yorup, tehdit edip, ‘Bu bilgileri ailene göndeririz’, “Şunu imzalayın bir şey olmayacak’ deyip kendi yazdıkları ifadeleri imzalatıyorlardı. Sonra da FETÖ’nün elindeki Adli Müşavirlik dosyayı yine FETÖ’cülerin elindeki Yüksek Disiplin Kurulu’na gönderiyor ve personel TSK’dan atılıyordu.

Sonrasında, ihraç kararına karşı iptal davası açsan da FETÖ’nün elinde olan Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nden (AYİM) olumlu sonuç alamıyorlardı. Çünkü AYİM de FETÖ’nün elindeydi. İhraç kararına ret veren eski hâkim albay firari Cemil Çelik de azılı bir FETÖ mensubudur.”

FETÖ’CÜ SALDIRISI

Gerçekten de Alper Gezeravcı uzay yolculuğuna çıkar çıkmaz sosyal medyada yalan, iftira ve dezenformasyon harekâtını başlatan da FETÖ’cü vatan haini Cemil Çelik oldu. Çelik, FETÖ’cülerin kumpasla attığı Alper Gezeravcı’nın göreve dönmek için başvurusuna ret kararı veren FETÖ’cü heyetin üyesi. Nitekim Adem Yavuz Aslan gibi FETÖ’cüler de ona katıldı. Bu olay bir kez daha FETÖ’cülerin nasıl alçak ve hain bir grup olduğunu sadece iftira atmakla kalmayıp hala yalanlarla algı yaratmaya çalıştığını gösteriyor. Yani uzaya da gitsek FETÖ ihanetten biz de bu alçaklarla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

GÖREVE DÖNMESİ UZAYA GİTMEKTEN DAHA ZOR OLMUŞ

FETÖ kumpasıyla TSK ile ilişiği kesilen Alper Gezeravcı’nın görevine dönüş süreci de bir hayli zorlu. Hani “Göreve dönmesi uzaya gitmekten daha zor ve çetin” desem yeridir. 26 bin kişi arasından belirlenen 30 kişi arasından seçilen ve 8 aylık bir eğitimin ardından uzay yolculuğuna çıkan Alper Gezeravcı, 2011’nin son günlerinde kumpasla atıldığı Hava Kuvvetleri’ne ancak sekiz yıl sonra 2020’da dönebildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3.5 yıldır Ayasofya’ya neden adım atmıyor 28 Şubat 2024 | 3.387 Okunma Özgür Özel hakkında FETÖ dosyası ne oldu? 26 Şubat 2024 | 3.147 Okunma PKK/DEM işbirliği ve CHP’nin girdiği çıkmaz yol 23 Şubat 2024 | 1.168 Okunma Kendi kazdığı kuyuya düşen FETÖ’cüye ‘Yusuf’ değil HAİN denir 21 Şubat 2024 | 4.112 Okunma Kendi kazdığı kuyuya düşen FETÖ’cüye ‘Yusuf’ değil HAİN denir 21 Şubat 2024 | 9 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar