'Derin devlet' değil devlet

Türkiye’de herkes yıllardır bir “derin devlet” ifadesi kullanır. Ben bu “derin devlet” kavramına saklanmadan “eğer devlet adına işlenmiş bir suç varsa bu derin devletin değil, devleti yönetenlerin suçudur” diyorum.

O yüzden birçok kez “derin devlet” diyenlere karşı “hayır devlet…” demişimdir. Yani bu ülkede, faili meçhuller olmuşsa bunu yapan, kanun dışına çıkan devlet görevlileridir. Bu suçlar nerede, kimlerden oluştuğu bilinmeyen derin devletin değil onlara bu emri verenlerin yani devleti yönetenlerindir. Bu konuya değinmemin nedeni, Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca ile geçen hafta katıldığımız televizyon programında yaptığımız tartışmaydı. Tartışmanın içeriğine girmeyeceğim. Ancak, Karaca yetinmeyip Habertürk.com sitesinde, “Derin devlet yokmuş, dağılabiliriz” başlıklı bir yazı kaleme almış. Yazısının başlığı gibi içi de çarpıtma dolu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika’nın 10 yıllık Türkiye planı 21 Şubat 2020 | 2.166 Okunma Hangisinin zamanında ne kadar FETÖ’cü atıldı? 19 Şubat 2020 | 2.185 Okunma Bir Hilmi Özkök analizi: Gizli gizli namaz kılarmış! 17 Şubat 2020 | 4.627 Okunma Eski MİT Müsteşarı Atasagun: ‘Gülen ABD’nin yeşil kuşak projesidir’ 14 Şubat 2020 | 4.915 Okunma FETÖ siyasi ayağı nasıl tanımlıyor? 12 Şubat 2020 | 8.723 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar