'Derin devlet' değil devlet

Türkiye’de herkes yıllardır bir “derin devlet” ifadesi kullanır. Ben bu “derin devlet” kavramına saklanmadan “eğer devlet adına işlenmiş bir suç varsa bu derin devletin değil, devleti yönetenlerin suçudur” diyorum.

O yüzden birçok kez “derin devlet” diyenlere karşı “hayır devlet…” demişimdir. Yani bu ülkede, faili meçhuller olmuşsa bunu yapan, kanun dışına çıkan devlet görevlileridir. Bu suçlar nerede, kimlerden oluştuğu bilinmeyen derin devletin değil onlara bu emri verenlerin yani devleti yönetenlerindir. Bu konuya değinmemin nedeni, Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca ile geçen hafta katıldığımız televizyon programında yaptığımız tartışmaydı. Tartışmanın içeriğine girmeyeceğim. Ancak, Karaca yetinmeyip Habertürk.com sitesinde, “Derin devlet yokmuş, dağılabiliriz” başlıklı bir yazı kaleme almış. Yazısının başlığı gibi içi de çarpıtma dolu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rahip Santoro dosyası açılmalı 19 Temmuz 2019 | 3.789 Okunma O açıklamanın peşine düştüm; tehlike büyük mü? 17 Temmuz 2019 | 10.574 Okunma Tarihin gördüğü en büyük ihanet 15 Temmuz 2019 | 6.653 Okunma “Kimler kimlerle beraber…” öyle mi? 12 Temmuz 2019 | 9.789 Okunma Ankesör’deki darbeciler 10 Temmuz 2019 | 7.818 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar