Darbe şakşakçıları beraat ediyorsa Recep Gürkan’ın suçu ne!!!

Kısa süre önce Emniyet’ten yeniden aradılar. Bu kez de 15 Temmuz gecesi darbe şakşakçılığı yapan avukat Sibel Sevinç Deveci Özçelik şikâyet etmiş.

Üç  gün sonra 15 Temmuz’un beşinci yılı doluyor. O gece sokağa iki grup çıktı; birincisi marketlerin önünde, bankamatiklerde, benzin istasyonlarında kuyruk olanlar.

İkinci grup ise, birinci gruptakiler tarafından yıllarca küçümsenmiş, kimi gün “bidon kafalı”, kimi gün “göbeğini kaşıyan adam” kimi gün “makarnacılar...” diye aşağılanmış olan, ama yüreği vatan aşkı, bayrak sevdası ve imanıyla atan, demokrasiye verdiği oy ile seçilmiş hükümete sahip çıkanlardı.

GERÇEK MAKARNACILAR

15 Temmuz gecesi kimin korkak, kimin cesur olduğunu; TOMA’lara aslan kesilen, tankları görünce kediye dönüşenleri, o gece aldığı makarnaları ertesi gün darbe girişimi bastırıldıktan sonra marketlere iade eden gerçek makarnacıları gördük.

Bir de fırsatçılar vardı. “Yurtta Sulh Konseyi” adı altında Atatürkçü kimliğine bürünen FETÖ’cüleri “Atatürkçüler darbe yapıyor” zannederek alkışlayanlar, güvenli evlerde saklananlar vardı. 15 Temmuz’un kavurucu sıcağında kimi evlerinde kimi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Gazetecilerin’ karartmaya çalıştığı gazeteci cinayeti 23 Temmuz 2021 | 758 Okunma Pensilvanya’dan Akıncı Üssü’ne Adil Öksüz 21 Temmuz 2021 | 2.905 Okunma CHP’yi parmağında oynatan MİT imamı FETÖ’cü 19 Temmuz 2021 | 8.386 Okunma FETÖ imamı İnandı, Kırgızistan’a ‘YERLEŞME’ taktiğini anlattı 14 Temmuz 2021 | 5.437 Okunma Darbe şakşakçıları beraat ediyorsa Recep Gürkan’ın suçu ne!!! 12 Temmuz 2021 | 2.967 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar