CHP’li FETÖ frirarisi CNN Türk’le uğraşıyor

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener ( 07 Ocak 2022) yazısında geçen hafta CNN International Genel Başkan Yardımcısı Ken Jautz’ın CNN Türk hakkında 2018’de yaptığı şu açıklamayı konu aldı .

Geçen hafta CNN International Genel Başkan Yardımcısı Ken Jautz’ın CNN Türk hakkında 2018’de yaptığı şu açıklama yeniymiş gibi basına yansıdı: “Eğer, kanalın yeni sahiplerinin gazetecilik politikasını tehlikeye atacağına inandığımız herhangi bir durumunu tespit edersek kanalın lisansını iptal edeceğiz.”

Haber diye yansıtılan şey, Newsweek’te yayınlanan “Görüş”başlığı altında bir yorum yazısından bir cümlelik alıntı.

Yazının başlığı ise: “CNN’in, CNN Türk’ün  nefret içerikli yayınlarına ilişkin lisansına son verme zamanı geldi”

Yazıyı kaleme alanlardan birisi Amerikalı diğeri Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyor. Bilin bakalım kim bu Türkiye vatandaşı? Evet bir CHP’li...

Hakkında Fetullahçı Terör Örgütü’ne yardım ve yataklıktan arama kararı bulunan ve halen CHP üyesi olan eski milletvekili Aykan Erdemir.

Erdemir, yorum yazısına, Türkiye düşmanlığı ile bilinen siyasetçiler ve eski bürokratlar yanında FETÖ firarisi eski emniyet amiri Süleyman Özeren ile birlikte kurucuları arasında olduğu “Türkiye Demokrasi Derneği” yetkilisi sıfatıyla imza atmış.

CNN YÖNETİMİNE AKIL VERİYOR

Peki bu yazıya en çok kim sevindi dersiniz? Evet yine bildiniz, CHP’nin Amerika’daki temsilcisi Yurter Özcan...

Kendi kendilerine boykot kararı aldıkları halde, söz hakkının verilmediğini iddia edilerek yapılan şikâyetlerden sonuç alamayanlar; bu kez CNN Türk’te, Yahudi ve siyahi düşmanlığı yapıldığı gibi gülünç iddiaları gündeme getirerek, CNN International yönetimine akıl vermeye başlamışlar.

Erdemir imzalı yazıda, CNN Genel Başkan Yardımcısı Ken Jautz’ın makul açıklamasına rağmen yazının sonunda CNN yönetimine şu aklı veriliyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayallerle gerçek arasındaki fark: Ekrem İmamoğlu 28 Ocak 2022 | 5.183 Okunma Linç operatörleri 26 Ocak 2022 | 5.412 Okunma Hakaret özgürlük mü tutuklama adalet mi? 24 Ocak 2022 | 3.183 Okunma Çürümüş Amerikan yargısı, FBI, MOSSAD, CIA, FETÖ Türkiye’ye karşı 21 Ocak 2022 | 3.530 Okunma Gazeteci cinayetini karartan gazeteciler 19 Ocak 2022 | 2.512 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar