Cebindeki FETÖ’cü!

15 Temmuz darbe girişimiyle ihanet dolu kanlı yüzü görülene kadar etkin bir mücadele yapılmayan Fetullahçı Terör Örgütü’nün kodları tek tek çözülüyor.

PKK gibi terör örgütleri silah olarak tüfek, bomba kullanırken FETÖ’nün en büyük silahı hep “yalan” oldu. Sadece devletin kurumlarına sızarken değil toplum içinde bile kendilerini gizleyen, başka kimliklere bürünen FETÖ üyelerinin yalanı yaymak için kullandığı en büyük araç, sahip olduğu medyasıydı. Hatta, teknolojik gelişmeye bağlı olarak sosyal medyayı da kendi amaçları doğrultusunda en önce kullanan örgüt FETÖ idi.

Ergenekon, Balyoz gibi kumpas davalarında, gazete, dergi, televizyon gibi konvansiyonel yayın organları yanında sosyal medyayı etkili şekilde kullandılar. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası elinde kalan en etkili silahı sosyal medya ve tabii buradan yaydığı yalanlardı. Bizzat ben, yazdıklarının içeriklerinden, takipçilerinden, paylaştığı mesajlarından, takip ettiklerinden yola çıkarak bir kaç tanesini anlatmaya çalıştım. Bu konuda, akademisyen Levent Eraslan’ın çabaları çok önemliydi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Ankesör’ artık FETÖ üyeliğine delil… 15 Kasım 2019 | 4.661 Okunma Beni desteklemeniz doğruydu, damadınızı desteklemeniz yanlış 13 Kasım 2019 | 10.136 Okunma 6 bin itirafçı olan ‘ankesör’ de facia mı? 11 Kasım 2019 | 11.160 Okunma Kopyacı casuslar 08 Kasım 2019 | 5.880 Okunma Fotokopici Mehmet’i görünce yerin dibine geçiyorum 06 Kasım 2019 | 13.599 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar