Cebindeki FETÖ’cü!

15 Temmuz darbe girişimiyle ihanet dolu kanlı yüzü görülene kadar etkin bir mücadele yapılmayan Fetullahçı Terör Örgütü’nün kodları tek tek çözülüyor.

PKK gibi terör örgütleri silah olarak tüfek, bomba kullanırken FETÖ’nün en büyük silahı hep “yalan” oldu. Sadece devletin kurumlarına sızarken değil toplum içinde bile kendilerini gizleyen, başka kimliklere bürünen FETÖ üyelerinin yalanı yaymak için kullandığı en büyük araç, sahip olduğu medyasıydı. Hatta, teknolojik gelişmeye bağlı olarak sosyal medyayı da kendi amaçları doğrultusunda en önce kullanan örgüt FETÖ idi.

Ergenekon, Balyoz gibi kumpas davalarında, gazete, dergi, televizyon gibi konvansiyonel yayın organları yanında sosyal medyayı etkili şekilde kullandılar. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası elinde kalan en etkili silahı sosyal medya ve tabii buradan yaydığı yalanlardı. Bizzat ben, yazdıklarının içeriklerinden, takipçilerinden, paylaştığı mesajlarından, takip ettiklerinden yola çıkarak bir kaç tanesini anlatmaya çalıştım. Bu konuda, akademisyen Levent Eraslan’ın çabaları çok önemliydi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arınç’a teröristlerin övüldüğü ‘Seher’ kitabını öneririm 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Kod adı: ATİLLA 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Yalanı öyle söyle ki sana inanayım 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Ahmet Kekeç ve bir tahliye hikâyesi 16 Kasım 2020 | 0 Okunma Artık mızrak çuvala sığmıyor 13 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar