'Ankesör’ artık FETÖ üyeliğine delil…

15 Temmuz darbe girişimine subay ve astsubay rütbesinde katılan FETÖ’cü sayısı 5 bin 600 olmasına rağmen TSK’daki mevcudunun bu rakamın en az 10 katı olduğu tahminleri yapılıyordu.

Bunları tespit etmek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) bünyesinde Tümamiral Cihat Yaycı ve ekibi tarafından FETÖMETRE kriterleri hayata geçirildi. DKK’nın 18 bin subay atstsubay mevcudu vardı ve neredeyse tamamı FETÖMETRE ile tespit edilen 5 bin FETÖ örgüt üyesi ihraç edildi. FETÖMETRE, her nedense Kara ve Hava Kuvvetleri’nde aynı etkinlikte uygulanmadı.

FETÖ’cülerin tespitinde ByLock kullanımı da önemli bir kriterdi. Ancak, gizliliğine en çok önem verdiği TSK’daki üyelerinden yalnızca 717’sinin telefonlarına örgütün kripto haberleşme sistemi olan ByLock yükledi. TSK’daki onbinlerce FETÖ’cünün tespit edilmesinde en etkili yöntem ise 2016 yılı Kasım ayında yine bir FETÖ “mahrem imamını”itirafıyla başlayan “Ankesörlü hat” adı verilen soruşturmaları oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arınç’a teröristlerin övüldüğü ‘Seher’ kitabını öneririm 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Kod adı: ATİLLA 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Yalanı öyle söyle ki sana inanayım 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Ahmet Kekeç ve bir tahliye hikâyesi 16 Kasım 2020 | 0 Okunma Artık mızrak çuvala sığmıyor 13 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar