Zeytin Dalı’ndan jilete! Yavuz’dan S- 400’e!

Hiç ummadığımız anda her şey birden farklılaşıyor. Avrupa Birliği de dün Türkiye’ye karşı “kol bükme gösterisi” başlattı. Aynı anda ABD’den de “eski tehditler” yeniden yükseldi.

Yavuz gemisi!
Fatih gemisi!
Araştırma yapmasın.
İstiyorlar.
Türkiye Doğu Akdeniz sularında Kıbrıs Adası’nın batısında, kendi bölgesi içinde bu iki sondaj gemisi ile doğal gaz sondaj çalışmasına girişmesin.
Girişirse kısıtlama gelir.
Yatırımlar askıya alınır.
AB üyeliliği rafa kalkar.
NATO üyesi ABD, Fransa, Yunanistan ve İtalya’nın başını çektiği ülkeler Türkiye’yi Akdeniz’de kuşatıp, çevrelerler.
Ağır tehdit!
Korkutma!
Tam saha baskı!

★★★

Doğu Akdeniz’de 1.7 milyar varil petrol yatağı keşfedildi. Ayrıca 3.45 trilyon metreküp doğalgaz yatağı bulundu. Doğu Akdeniz, bizim komşularımızla ortak denizimiz. Türkiye haklı olarak bu zenginlikten kendine düşen payı almak istiyor. Bu yüzden Yavuz ve Fatih Gemileri sondaj çalışmasına giriştiler. Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin en az 3 trilyon metreküp doğal gaz ve 4-5 milyar varil petrol bulabileceği tahmini yapıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kendileri buz kıtası peşinde biz Ortadoğu ateşinde! 14 Ekim 2019 | 402 Okunma Ortadoğu’nun kirine, kinine, pasına deterjan! 13 Ekim 2019 | 2.292 Okunma Filistin kof kardeş çıktı! 12 Ekim 2019 | 2.875 Okunma Savaş İçinde pınar! 11 Ekim 2019 | 408 Okunma Söylenen az! Gizlenen çok! 10 Ekim 2019 | 393 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar