Türkiye’nin Soros’u dedikleri Osman Kavala aslında kimdir?

Sözcü Gazetesi Yazarı Necati Doğru’nun bugünkü (01.05.2022)''Türkiye’nin Soros’u dedikleri Osman Kavala aslında kimdir?’’ başlıklı yazısı.

Maddi, manevi, politik, karizmatik, fırsatçı, algıcı, machiavellist bütün güçleriyle asıldılar. İzmir’in seçmenini de kazanmaya uğraştılar. İzmir Belediye Başkanlığı’na partinin en önde geleni Başbakanlık yapmış “Binali Yıldırım’ı” aday diye koydular. Binali Bey’i Belediye Başkanı seçin “İzmir’i sıfır sorunu olan pırlanta şehir yapacağız” diye dil döktüler.

İzmirli, “hayır” dedi.

Kafalar tutmuyor.

Gönüller zıt.

İzmir’in dağları bu iktidara çiçek açmıyor. Yine de 20 yılın birikimi; milletvekilliğine aday gösterilenler içinden İzmir’de seçilenler oldu. Bunlardan biri de Hüseyin Kocabıyık adlı bir adaydı. Gazeteci, yazardı. Üniversite mezunu. Master derecesi almış. Başbakan danışmanlığı yapmış. Türk Demokrasi Vakfı yönetim kurulu üyeliğinde ve Analitik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı’nda bulunmuştu. İzmirliler onu milletvekili seçti. Hüseyin Kocabıyık’ın eşi de Uşak Valisi oldu.

Ya bizdensin.

Ya sileriz.

Bu kaba tavrı, AKP eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık ile onun Uşak Valisi eşine karşı anında gösterdiler. Osman Kavala'ya “hapishaneden ölüsü çıksın” diye amaçlanarak; “ağırlaştırılmış ömür boyu hapis” ve Mücella Yapıcı, Can Atalay, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ekmekçi'ye de 18'er yıl hapis kararı verilince AKP eski İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık bu hükmü; “Hukuk dışı kararların hakimleri ile savcıları bizim hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar” diye eleştirmişti. Hüseyin Kocabıyık'ın eşi Uşak Valisi'ni o gün merkeze aldılar.

İlkel tavır!

Yine hortladı.

Hep hortluyor.

Osman Kavala için de “Türkiye'nin Soros'u…” kampanyası başlattılar. Türkiye zengini Osman Kavala ile Amerikalı dolar milyarderi George Soros'un benzer hiçbir yanı yok. George Soros bir Macar Yahudisi, Osman Kavala bir Balkan Göçmeni. George Soros, borsa oyuncusu spekülatör, patlayacak ekonomik krizleri önceden koklayıp döviz spekülasyonu ve arbitraj yani çeşitli dövizleri, hisse senetlerini en düşük, ölü fiyattan toplayıp en yükseğe çıkınca satarak dolar milyarderi olmuş biri.

Osman Kavala!

Ya bizdensin

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yaparsanız yapın Aziz Nesin haklı çıkar! 13 Mayıs 2022 | 149 Okunma Model madara oldu! Dolar 15 TL’yi geçti! 11 Mayıs 2022 | 295 Okunma Nasıl bir kaymakam! 09 Mayıs 2022 | 795 Okunma VIP otobüs gazeteciliği: Kirli çorap! 08 Mayıs 2022 | 783 Okunma Sıra geldi güzel günlere! 06 Mayıs 2022 | 219 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar