TOGG’ u ana rahminde öldürme hikayesi!

Sözcü Gazetesi Yazarı Necati Doğru'nun bugünkü (04.12.2022)''TOGG’ u ana rahminde öldürme hikayesi!'' başlıklı yazısı.

Bu haber aslında; TOGG’ u ana rahminde ötekileştirme, küçümseme, itibarsızlaştırma ve hatta öldürme hikayesidir. Ve buna ilaveten ucu özenle sivriltilmiş ve üstünde DMO yazan ambalaj ile gizlenmiş kazığın son tahlilde halka giriyor olmasının da hikayesidir.

Hikaye dediysem…

Lafın gelişi.

Hikaye değil…

Bu gerçek.

DMO, halktan toplanan vergilerle dünyanın en lüks sınıfında otomobil üreticisi olan Alman firmasından son model Mercedes S serisi LINSPRATION  S 400 D 4MATİC bir otomobil  satın alma sözleşmesi imzaladı. DMO, Maliye Bakanlığı’na bağlı bir devlet satın alma kurumudur. Maliye Bakanlığı şu sırada dolar üzerinden yüzde 9 ile 10 arasında çok yüksek faizle KATAR’ dan, MISIR’ dan, SUUDİ Arabistan’ dan, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ ile RUSYA’ dan dış borçlanma yaparak yılı kurtarmaya çalışıyor. Borç bularak gidip ithal lüks Mercedes almaya halk dilinde “Ayranı yok içmeye…” denir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Lüks VİP uçaklarınızı! Makam Mercedeslerinizi! Enkaz yanında göremedik! 08 Şubat 2023 | 326 Okunma Ekmek Karnesi! Ayakkabı Yalama! 06 Şubat 2023 | 157 Okunma Yunanistan “cinayet işleyen partiyi” yargılamıştı! 05 Şubat 2023 | 122 Okunma Güle Güle Tayyip! Bay Bay Kemal! 03 Şubat 2023 | 710 Okunma Kronometreye basıldı! Umut hızla yola çıktı! 01 Şubat 2023 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar