Suriye bataklığında yalnız kaldık!

Rus ordusu, oraya termofobik füzeler atıyor. Bu füzeler patladığı yerde havadaki oksijen ve azotu vakumlayarak yok ettiği için “ciğer parçalayıcı” adıyla anılıyorlar. .

Ciğer parçalayıcılar, bizim askerlerin nöbet tuttuğu 9 No’lu ve 8 No’lu gözlem noktalarının etrafında patlıyorlar.
Mutabakatımız vardı.
Rusya ile anlaşmıştık.
İran da “evet” demişti.
Askerimizi bugün “ciğer parçalayıcı” füzelerin yağdığı topraklara Astana Antlaşması ve Soçi’de el sıkışmalar ile göndermiştik. Şimdi Rus ordusu bu bölgedeki El Kaide ve DEAŞ uzantısı örgütleri temizlemek için harekete kendisi geçti. Suriye ordusu ile birlikteler. Dolayısıyla “ciğer parçalayıcılar” bizim askerlerin nöbet tuttuğu gözlem noktalarının etrafında patlıyorlar.
Temizliği biz yapacaktık.
“Astana Mutabakatı” İdlib’in çatışmasızlık bölgesi haline getirilmesi için yapılmıştı. Rusya ve İran bu görevi tek başına bizim askere yüklediler. Ankara’da kabul etti. Ruslar şimdi Türkiye’nin verdiği sözü tutmadığını söylüyor.
Ve daha ileri gidiyor.
Rus Dışişleri Bakanı Lavrov, “siz bu El Kaide ve DEAŞ uzantısı örgütleri koruyorsunuz” anlamında “teröristlerin provokasyonları Türk gözlemci askerlerin başları üzerinden yapılmaya devam etti” dedi.
Çok ağır suçlama!
Ankara sessiz!

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çatlasın IMF! 21 Eylül 2019 | 1.815 Okunma Okçular yaylarını gerdiler belediyeyi 12’den vurdular! 20 Eylül 2019 | 777 Okunma Bakanımız tıraştan başlasa! 19 Eylül 2019 | 473 Okunma Yumurta kapıya dayandı! 18 Eylül 2019 | 811 Okunma Nasıl bir ortak! Hangi strateji! 16 Eylül 2019 | 2.502 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar