Suriye bataklığında yalnız kaldık!

Rus ordusu, oraya termofobik füzeler atıyor. Bu füzeler patladığı yerde havadaki oksijen ve azotu vakumlayarak yok ettiği için “ciğer parçalayıcı” adıyla anılıyorlar. .

Ciğer parçalayıcılar, bizim askerlerin nöbet tuttuğu 9 No’lu ve 8 No’lu gözlem noktalarının etrafında patlıyorlar.
Mutabakatımız vardı.
Rusya ile anlaşmıştık.
İran da “evet” demişti.
Askerimizi bugün “ciğer parçalayıcı” füzelerin yağdığı topraklara Astana Antlaşması ve Soçi’de el sıkışmalar ile göndermiştik. Şimdi Rus ordusu bu bölgedeki El Kaide ve DEAŞ uzantısı örgütleri temizlemek için harekete kendisi geçti. Suriye ordusu ile birlikteler. Dolayısıyla “ciğer parçalayıcılar” bizim askerlerin nöbet tuttuğu gözlem noktalarının etrafında patlıyorlar.
Temizliği biz yapacaktık.
“Astana Mutabakatı” İdlib’in çatışmasızlık bölgesi haline getirilmesi için yapılmıştı. Rusya ve İran bu görevi tek başına bizim askere yüklediler. Ankara’da kabul etti. Ruslar şimdi Türkiye’nin verdiği sözü tutmadığını söylüyor.
Ve daha ileri gidiyor.
Rus Dışişleri Bakanı Lavrov, “siz bu El Kaide ve DEAŞ uzantısı örgütleri koruyorsunuz” anlamında “teröristlerin provokasyonları Türk gözlemci askerlerin başları üzerinden yapılmaya devam etti” dedi.
Çok ağır suçlama!
Ankara sessiz!

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demek ki Saray’dan öyle görünüyor! 14 Ağustos 2020 | 2.080 Okunma Meral Akşener “Tahta Çivi” olmayı kabul etmedi! 13 Ağustos 2020 | 3.075 Okunma Yunanistan ile savaş mı çıkıyor! 12 Ağustos 2020 | 2.010 Okunma “Biz Müslümanız kadın dövmeyiz” diyemediler! 10 Ağustos 2020 | 2.547 Okunma Güreşçi Hamza’yı getiren....! 09 Ağustos 2020 | 1.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar