Son sözüm!

Bugün mahkememiz var. Benim için en büyük mahkeme ve en yüksek yargıç, halkın vicdanıdır. Bizim gazete, yayıncısı, genel yayın müdürü, editör arkadaşlarımız, muhabirler ve biri ben iki yazarı, “FETÖ’ye yardımcı olmakla”suçlandık.

Savcılar bulundu.
Birinci savcı; “SÖZCÜ’den, sahibinden, yazarlarından, yazdıklarından, haberlerinden FETÖ’ye yardımcı oldular sonucu çıkmaz” dedi.
İkinci savcı bulundu.
O da “çıkmaz” dedi.
Üçüncü savcı bulundu.
Aynısını söyledi.
Dördüncü savcı bulundu.
“Çıkmaz” dedi.
Dört savcının dördü de “ortada böyle bir kanıt yok” diyerek takipsizlik kararı aldılar. Beşinci savcı (rüşvet almaya teşebbüsten hüküm giydiği ortaya çıktı) bulundu.
Dosya yeniden açıldı.

★★★

Önce iktidarın sesi gazetelerde (Sabah ve Takvim) “FETÖ’ ye yardım ettiler” diye iftira, yalan, uydurma haberler yazıldı. Ardından düzmece bilirkişi (başkasının yazısından cümleler çalarak kendi yazmış gibi gösterdiği ortaya çıktı) ve bu bilirkişinin kes-yapıştır raporu bizi FETÖ’cü ilan etmeye dayanak yapıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çatlasın IMF! 21 Eylül 2019 | 2.085 Okunma Okçular yaylarını gerdiler belediyeyi 12’den vurdular! 20 Eylül 2019 | 902 Okunma Bakanımız tıraştan başlasa! 19 Eylül 2019 | 473 Okunma Yumurta kapıya dayandı! 18 Eylül 2019 | 811 Okunma Nasıl bir ortak! Hangi strateji! 16 Eylül 2019 | 2.502 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar