Mansur’un yemeğine zehir koyma!

Bir dönem için adayım. Kazanamazsam siyaseti bırakacağım” diyordu. Mal varlığını açıklamıştı. Karısının ve kızlarının da mal varlıklarını sıralayıp...

Bir dönem için adayım. Kazanamazsam siyaseti bırakacağım” diyordu. Mal varlığını açıklamıştı. Karısının ve kızlarının da mal varlıklarını sıralayıp yazmıştı. Bunlar güzel hareketler. Özlediğimiz siyasetçi tipi davranışlarıydı. Mal varlığı açıklamak demek; istediğiniz araştırmayı yapmanıza, istediğiniz soruyu sormanıza açığım, “ben temizim, verilmeyecek hesabım yok, hodri meydan” demekti. Anketler de onu önde gösteriyordu. Sokağa çıktığında kadın, erkek, yaşlı, genç ona dokunarak, boynuna sarılarak birlikte fotoğraf çektirerek desteğini dışa vuruyordu.
Bir seçim yarışı.
Seçimle gelsin.
Seçimle gitsin.
Seçim adil olsun.
Sandıkla gelen.
Sandıkla gitsin.

★★★

Mansur Yavaş’a 18 gün sonra yapılacak seçimde sadece CHP’liler değil İYİ Partililer ve hatta AKP’ye hep gönül bağlamış fakat şimdi kızanlardan bir bölümü bile oy vermeye hazırlanıyordu. Mansur Yavaş, 5 yıl önceki seçimleri de zaten ucu ucuna yitirdi sayılmış, rakibi iktidar partisi adayına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğu yeniden ikram edilmişti. “Kazanmazsam siyaseti bırakacağım” demesi, “mal varlığını açıklaması” bu kez hile ve hurdanın işe yaramayacağına inandığının göstergesiydi. Mansur Yavaş’ın Ankara’yı alacağı kesin görünüyordu.
31 Mart’ta.
Sandıktan çıkıyordu.
Kafasına odun vurdular.

★★★

8 yıl önceki senet olayı canlandı ve gündem şimdi “sahte senedi icra takibine sokma- 600 bin dolar çok yüklü para- kötü niyet tazminatı” türü hortlatılmış iddialara kilitlendi. Belgede sahtecilikten hapse mahkum olmuş adamın, 8 yıl önceki hukuk danışmanı avukat Mansur Yavaş üzerinden, 18 gün sonra sandıktan çıkmaya hazırlanan bugünkü Mansur Yavaş’ın kafasına odunla vurma sahnesi kurgulandı. Adam 8 yıl beklemiş, adalete gitmemiş “Mansur benim avukatımken bana sahte senet düzenledi, davacıyım” dememiş. Mansur’un sandıktan çıkması kesinleşince yemeğine zehir koyuyor.
Sandığa 18 gün var!
Bu odunu kim akıl etti?
Bu zehri kim hazırladı?

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tayyip! Pahalı lüks cami yapıyor Ekrem! Namaza koşarak gidiyor 26 Mayıs 2019 | 6.429 Okunma Tutarlı olan kazanır! 25 Mayıs 2019 | 150 Okunma Faili meçhul çalıntı! 24 Mayıs 2019 | 275 Okunma Binali Bey, Bekir ile Yılmaz’ı solladı! 23 Mayıs 2019 | 970 Okunma Tuzak gazetecilik! 22 Mayıs 2019 | 389 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar