Mansur Yavaş farkı açtı!

Türk milleti mağdurdan, mazlumdan yanadır. Gizlemez ilk fırsatta gösterir. Tayyip Erdoğan şiir okudu diye hapse kondu. Mağdur oldu. Türk milleti mağdur Erdoğan’a sarıldı. Turgut Özal, 1983 yılına kadar hiç...

Türk milleti mağdurdan, mazlumdan yanadır. Gizlemez ilk fırsatta gösterir. Tayyip Erdoğan şiir okudu diye hapse kondu. Mağdur oldu. Türk milleti mağdur Erdoğan’a sarıldı. Turgut Özal, 1983 yılına kadar hiç mağdur olmadı. Tersine hep güçlünün yanında yer aldı. Darbe yapan Kenan Evren’in kollayıcı kanadı altında işçiye kemer sıktırdı, IMF’yi ve Dünya Bankası’nı arkasına alıp özel sektörü destekledi, ekonomiyi yönetti. Generaller, iktidarı yeniden sivillere devretme sözü vermişlerdi. Generaller sözlerinde durdular. Demokrasiye dönme ve seçim yapma kararı aldılar.
36 yıl önceydi.
Turgut Özal parti kurdu.
Evren, Özal’ın arkasından çekilmekle kalmayıp seçim günlerinde meydanlara çıkıp halka “Özal’a oy vermemeyi”  tembihledi.
Özal mağdur oldu.
Halk Evren’i dinlemedi.
Mağdur Özal’ı seçti.
Bugün aynı hava doğdu.
Tayyip Erdoğan’ın parti sözcüsünün ve yandaş gazete ile TV kanallarının bir olup Mansur Yavaş’a bel altı vuruşları mağduriyet yarattı. Halkın gözünde Mansur Yavaş mağdur duruma düştü.
Göreceksiniz.
Ankara’da ona oy vermeyecekler bile 17 gün sonra gidip Mansur Yavaş’ı seçecekler. Mansur Yavaş farkı daha da açtı. ★★★ Bu kez çarşafa dolandılar.
Ankara’da seçim sandığına gitmeye 17 gün kala Mansur Yavaş hakkında aniden ve yıldırım hızıyla başlatılan soruşturma ve açılacak davanın yarattığı faullü yumrukların vicdanlarda açtığı yaranın manevi şiddeti bütün Türkiye’yi sardı. Bu mağdura sarılma rüzgarı, sadece Ankara’da Mansur Yavaş’ı değil, İstanbul’da da Ekrem İmamoğlu’nu ve diğer büyük şehirlerdeki muhalefet partisi adaylarını başkanlığa taşıyacaktır.
Aradılar, taradılar.
Bir kaset bulamadılar.
Duvara “Biji Mansur” yazdılar.
Tutmadı.
“Yavaş Yavaş Devrim…” diye dillere slogan yapıştırdılar. Yapışmadı. Mansur, Türk milliyetçisi değil PKK’lıdır demeye getirdiler.
Kimse ciddiye almadı.
Makedon”d...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tutarlı olan kazanır! 25 Mayıs 2019 | 139 Okunma Faili meçhul çalıntı! 24 Mayıs 2019 | 269 Okunma Binali Bey, Bekir ile Yılmaz’ı solladı! 23 Mayıs 2019 | 944 Okunma Tuzak gazetecilik! 22 Mayıs 2019 | 382 Okunma Kayıtlara geçsin! 20 Mayıs 2019 | 596 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar