Kasetli Kemal! Kalpaksız Kemal! Gandi Kemal! Bay Kemal! Lider oldu Kemal!

Bu yazı başlığının altında neler yazılabileceğini anlamışsınızdır. Ben sadece hatırlatma yapayım. Partinin karizmatik başkanı Deniz Baykal’a “kaset vuruşu”...

Bu yazı başlığının altında neler yazılabileceğini anlamışsınızdır. Ben sadece hatırlatma yapayım. Partinin karizmatik başkanı Deniz Baykal’“kaset vuruşu” yapıldıktan sonra gereğini yaptı. İstifa etti çekildi. Partinin başına Kemal Kılıçdaroğlu seçildi.

Türkiye beklemiyordu.

İktidara kızgınlık, öfke ve isyan duyanlar; “ana muhalefetin başında nasıl bir liderlik” göreceklerini merakla izlemeye aldılar. Adı bir süre iktidar sözcüleri ve yandaş TV kanalları tarafından “Kasetle geldi… Kasetle gider Kemal” diye anıldı.

Zaman iyi hakem.

Mustafa Kemal savaş meydanlarında pişmiş, kurtuluş savaşına baş komutanlık yapmış kalpaklıydı. Kılıçdaroğlu, izlemeyi söz verdiği Mustafa Kemal’in yolu ve birinci adı nedeniyle “Kalpaksız Kemal” diye yazılıp çizilmeye başlandı.

Hoş yakıştırmaydı!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soru çalarak 3 dolarlık fındık 17 dolara çıkamaz! 07 Ağustos 2022 | 195 Okunma Özal da “villalarınızı satın” demişti! 05 Ağustos 2022 | 256 Okunma Direkler çatırdıyor! 03 Ağustos 2022 | 138 Okunma Kasetli Kemal! Kalpaksız Kemal! Gandi Kemal! Bay Kemal! Lider oldu Kemal! 01 Ağustos 2022 | 1.048 Okunma Allah fiyatları artırmaz dağına göre kar verir! 31 Temmuz 2022 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar