Hapisten baron kaçırma tarifesi!

Bizim gazetenin araştırma haberlere imza atan kalemi Aytunç Erkin, 18 yıl hüküm giymiş İslam Yakut adlı uyuşturucu baronunun ifadesini buldu. Hapisteki uyuşturucu baronu ifadesinde; “Zekeriya Öz, 2010...

Bizim gazetenin araştırma haberlere imza atan kalemi Aytunç Erkin, 18 yıl hüküm giymiş İslam Yakut adlı uyuşturucu baronunun ifadesini buldu. Hapisteki uyuşturucu baronu ifadesinde; “Zekeriya Öz, 2010 yılında bana bir avukat yollayarak 2 milyon dolar istedi, kabul etseydim serbest kalacaktım. Sonra 3 milyon dolara çıkardı. Parayı cemaat adına istiyorlardı, bir de yurt yaptırmamı şart koşuyorlardı” dedi. Böylece “Türkiye hapishanelerinden, tutuklu baron kaçırma tarifesinin 3 milyon dolar olduğunu” öğrendik.
Zekeriya Öz!
Adı nefretle anılan ve altına zırhlı Mercedes verilen şu savcı. Dolara endekslediği tarife üzerinden uyuşturucu baronlarının hem cezalarını sıfırlıyor ve hem de “gizli tanık” olarak kullanıp “kumpas davaları” bina ediyordu.
Bunlar geçmiş.

★★★

Bugüne gelelim.
Bugün tutuklu baronun ifadesi, kaçırılan baronu hatırlattı. Hatırlattı diyorum çünkü uyuşturucu kaçakçısının hapisten adalet adamlarının yardımı ile kaçırıldığı çok çabuk unutuluyor, unutturuluyor.
Daha mürekkebi kurumadı.
İkisi de uyuşturucu baronu.
İkisi de Silivri’de yatıyordu.
Biri 3 milyon doları çok buldu, ödemedi, hapiste. Diğeri hakim kararı ile gece saat 11.30’da serbest bırakıldı ve o gece kaçıp kayıplara karıştı.
Unutulmasın!
Uyuşturucu işi yapan ve seri cinayetlerin azmettiricisi İran asıllı Naci Zindaşti, uzun süredir aranıyordu.
Yakalandı.
Silivri Cezaevi’ne kondu.
Fakat hakim kararı ile gece saat 23.30’da cezaevinden serbest bırakıldı. AKP’li bir milletvekili uyuşturucu baronunu serbest bırakan hakimi, baskı altına alıp korkuttu. Hakimler ve  Savcılar Kurulu (HSK) serbest bırakan hakim hakkında soruşturma başlattı, görev yerini değiştirdi. Hakim ifadesinde; “Eski bir milletvekili beni sürekli aradı ve bu şahsın mutlaka tahliye edilmesi yönünde telkinde, baskıda bulundu. Devletin bu konuda duyarlılığı olduğunu belirtti” dedi.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KÜMAŞ ve BEKA! 18 Şubat 2019 | 632 Okunma Soğan ağacı! 17 Şubat 2019 | 442 Okunma İçmeden kör kütük sarhoş oldu! 16 Şubat 2019 | 4.726 Okunma Tek Adamlı! Çok kuyruklu! 15 Şubat 2019 | 2.529 Okunma Soru: 1 ve Soru: 2 14 Şubat 2019 | 299 Okunma
TÜM YAZILARI