Gelenler gidenleri villalardan attı!

Gidenler AKP’nin kodamanları, gelenler CHP’nin belediye üst kadroları oldu. Villalar halkın parası (belediye kaynağı) ile yapılmış lüks yapılardı. 1 değil, 2 değil, 5 değil 15 adetti villa ve İstanbul...

Gelenler gidenleri villalardan attı!

Gidenler AKP'nin kodamanları, gelenler CHP'nin belediye üst kadroları oldu. Villalar halkın parası (belediye kaynağı) ile yapılmış lüks yapılardı. 1 değil, 2 değil, 5 değil 15 adetti villa ve İstanbul şehrinin kupon yerleşkesi Florya Atatürk Ormanı'na bitişiktiler. Belediye parasıyla AKP'li Kadir Topbaş döneminde dikilmiş villalarda iktidar önde gelenleri,  sabah namazına bülbül sesiyle uyanıyor, altın leğenlerde abdest alıyorlardı.

Gelenler.

Gidenleri.

Villalardan attı.

Topbaş'ın villası!

İmamoğlu'na verilmedi.

20 kişilik ofise dönüştürüldü. Bu ofiste çalışan yeni belediye kadrolarının İstanbul'un geleceğini planlayan projeleri geliştirecekleri duyuruldu. Topbaş'ın çizim odası olarak kullandığı “hobi binası” da İmamoğlu'na “oyalayıcı uğraş mekanı” yapılmadı. Toplantı salonuna dönüştürüldü. Üstü açılır kapanır içinde 850 metrekarelik havuz olan villa ise AKP'li belediyelerin seçilmiş önde gelen isimlerinin yorgunluk atma mekanıydı… Burası da İmamoğlu ve diğer önde gelen seçilmiş CHP'liler için sauna yapılmadı.

Konferans salonu oldu.

Villalar büyüktü.

Ama biri en büyüktü.

En büyük villa AKP'li Esenler Belediye Bakanı Tevfik Göksu'ya tahsisliydi. Göksu burada ailesiyle oturmuyor, çalışma ofisi gibi kullanıyor, arkadaşlarını çay- kahve içmek üzere ağırlıyordu. AKP'li Göksu'nun villası (aslında halkın villası) CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'a verilmedi.

Danışmanlar ofisi yapıldı.

İmamoğlu danışmanları.

Göksu villasına taşındı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gösteriş çatıdan çöktü! 27 Ocak 2022 | 168 Okunma TELE1’in yanındayım! 26 Ocak 2022 | 279 Okunma Sedef’in kalemi! Sezen’in dili! 24 Ocak 2022 | 661 Okunma Dil koparma! 23 Ocak 2022 | 347 Okunma ABD-Rusya namlu namluya! 22 Ocak 2022 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar