Canan’a 9! Ekrem’e 18!

Hollanda, Norveç, İsveç, İsviçre, Finlandiya dünyanın en zengin ülkeleri arasındalar. Devlet yönetiminde başbakan, bakanlar dahil tüm kamu kadrolarına verdikleri makam araçlarının sayısı...

Hollanda, Norveç, İsveç, İsviçre, Finlandiya dünyanın en zengin ülkeleri arasındalar. Devlet yönetiminde başbakan, bakanlar dahil tüm kamu kadrolarına verdikleri makam araçlarının sayısı 1000’i bile bulmuyor. Yeni Başkan Ekrem İmamoğlu’nun söylediğine göre “sadece İstanbul’da 1700 makam aracı” kiralanmış.
Bol bulduk kiralayalım.
Hanım da binsin.
Kız ile oğlan da binsin.
Kaynanam da binsin.
Depoları da belediye parasıyla doldurulsun. Çünkü ben bugüne bugün Belediye’de makam sahibi müdürüm.

★★★

Sanıyorum.
Ve inanıyorum.
İmamoğlu, ihtiyaç fazlası makam araçlarını sergileme eylemini; “bu yanlış kaynamış kemiği yani makam aracı saltanatını yıkmak” için yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde son 25 yıldır “Kuran’da ayet var: İsraf haramdır. İslam’da hadis var: Kamu parası yemek günahtır” diyenlerce yönetildiği 2011-2018 yılları arasında araç kiralamaya toplam 2.2 milyar TL pompalanmış. Bunun 1.3 milyar TL’si sadece iktidarı destekleyen bir gazete patronunun damadına aktarılmış.(Murat Ağırel Yeniçağ Gazetesi, 6 Eylül)

★★★

Belediye Başkanları.
Mercedes’in en üstü.
Aşağısına binmiyor.
Başkan yardımcıları:
Renault’un üst modeli.
Aşağısına binerse.
İtibarsız sayılıyor.
Genel Sekreter.
Audi’nin en üstü.
Aşağısı kurtarmıyor.
Sekreter Yardımcıları.
Ford’un üst modeli.
Daire müdürleri:
Onlar da üst modelci.
Alt kadrolar:
Onlara Clio.
237 sayılı “Taşıt Kanuna” göre, sadece Belediye Başkanı ve Genel Sekreteri’ne “makam aracı” verilir. Adına da “makam aracı değil hizmet aracı” denir. Hizmet aracından kasıt, ne belediye başkanı ne de sekreteri, aracı ailesinin ve kendinin özel işinde kullanamaz anlamındadır.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çatlasın IMF! 21 Eylül 2019 | 2.053 Okunma Okçular yaylarını gerdiler belediyeyi 12’den vurdular! 20 Eylül 2019 | 876 Okunma Bakanımız tıraştan başlasa! 19 Eylül 2019 | 473 Okunma Yumurta kapıya dayandı! 18 Eylül 2019 | 811 Okunma Nasıl bir ortak! Hangi strateji! 16 Eylül 2019 | 2.502 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar