Biz özgür gazeteciler!

Oylar atıldı. Oylar sayıldı. İstanbul Maltepe’de bir daha sayılsın istendi. Bir daha sayıldı. Sayımı geciktirme planı kuruldu. İktidar cephesi “kaba kuvvet baskıya” başvurdu. AKP ve...

Oylar atıldı.
Oylar sayıldı.
İstanbul Maltepe’de bir daha sayılsın istendi. Bir daha sayıldı. Sayımı geciktirme planı kuruldu. İktidar cephesi “kaba kuvvet baskıya” başvurdu. AKP ve MHP’liler Maltepe’de oyları sayan kurulları bastılar. Kaba kuvvetle sayımı geciktirmek istediler.
Bravo CHP’ye
Ve İYİ Parti’ye!
Oylara sahip çıktı.
Kaba kuvvetçilerin istediği olmadı. Sayım 17 gün sürdü. İstanbullular da oylarının hakkını aradılar, çarşıdan, pazardan, caddeden, yoldan, pencereden, balkondan stadyumlardan “Mazbatayı ver… Mazbatayı ver… İmamoğlu’na mazbatayı ver…” sesini yükselttiler. 15 yaşındaki gençler Ekrem İmamoğlu’nun otobüsü geçerken “Ekrem Abi, Türkiye’de güzel şeyler olacak” diye bağırıp el salladılar.
Maltepe’de sayım bitti.
Davullar vurdu.
Halaylar çekildi.
Ekrem İmamoğlu kazandı.
Binali Yıldırım kaybetti.
Seçimle gelen.
Seçimle gitti.

★★★

Sandıktan seçilerek çıkan yeni başkan Ekrem İmamoğlu, “Bakırköy’de ne yaşam kalitesi varsa aynısı Bağcılar’da da olacak” diye söz veriyor.
Beşiktaş’ta ne varsa!
Sultanbeyli’de de olacak.
Kadıköy’de ne varsa.
Ümraniye’de de olacak.
İstanbul’da ne varsa.
Hakkari’ de de olacak.
Seçimle gelen Ankara Belediye Başkanı, İzmir Belediye Başkanı, Adana Belediye Başkanı, Mersin Belediye Başkanı, Antalya Belediye Başkanı, Tunceli, Eskişehir Belediye Başkanları ve tüm yeni – eski muhalefet partili belediye başkanları, “üretim pastasını büyüteceğiz ve partili ayrımı yapmadan adil paylaşacağız” sözü veriyorlar. 30 büyük şehrin 11’inde Türkiye nüfusunun yüzde 45’i yaşıyor ve bu şehirlerin seçilmiş CHP’li başkanları “Ankara’da Saray’a karşı yönetim yarışına gireceklerini” ilan ediyorlar.
Türkiye’nin önü açıldı.
Güzel şeyler olacak!

★★★

Biz özgür gazeteciler, “yeni seçilenlerden eşitlik-adalet-hak- hukuk- şeffaflık- dürüstlük- yüksek ahlak- rüşvet yemeye- yedirmeye – hısım akraba yandaş kayırmaya son verme- dış borca mahkum olmayan hormonlu değil gerçek kalkınma” isteyeceğiz. Yan çizerlerse onları da en ağır kalemle eleştirmeye başlayacağız.
Tek adamlık sönecek.
Şehir demokrasisi kazandı.
Hukuk öne geçecek.
Dürüst çalışma lider olacak.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faili meçhul çalıntı! 24 Mayıs 2019 | 267 Okunma Binali Bey, Bekir ile Yılmaz’ı solladı! 23 Mayıs 2019 | 938 Okunma Tuzak gazetecilik! 22 Mayıs 2019 | 382 Okunma Kayıtlara geçsin! 20 Mayıs 2019 | 595 Okunma Bugün 19 Mayıs! Umuttan esiyor yine aynı rüzgar! 19 Mayıs 2019 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar