ABD’den geldi Ankara Senatörü gibi konuştu!

Çok adam geldi. Çok adam gitti. Çok general. Söz getirici. Laf götürücü. Geldi, gitti. “Mahvederiz” tweeti geldi. “Çok üzüldük” telefonu gitti. En son önceki gün bir Amerikalı...

Çok adam geldi.
Çok adam gitti.
Çok general.
Söz getirici.
Laf götürücü.
Geldi, gitti.
“Mahvederiz” tweeti geldi.
“Çok üzüldük” telefonu gitti.
En son önceki gün bir Amerikalı senatör de geldi. ABD’nin zaten toplam 100 senatörü var. Hepsi etkili. Ankara’daki diplomasi muhabirleri en etkili olan bu senatör diye yazdılar. Senatör Ankara’da 3 üst düzey (Cumhurbaşkanı Erdoğan- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu- Savunma Bakanı Akar ile) görüşme yaptı. Sonra da Ankara Senatörü gibi konuştu.
“Türkiye’ye dert açtık.
ABD, Obama döneminde YPG’yi silahlandırarak Türkiye için kabus yarattı. YPG’nin PKK ile bağlantılı olduğunu görmedi. Şimdi Türkiye için ortaya çıkardığımız YPG/PKK sorununu çözmeliyiz.
Türkiye’yi korumalıyız.
Nitekim ABD Genelkurmay Başkanı, Türkiye’nin güvenlik endişelerini ortadan kaldıracak bir ‘Tampon Bölge Planı’ yaptı. PYD-YPG unsurları Suriye’nin iç bölgelerine çekilecek.”
Senatör bunları dedi.
Ağzından bal damladı.

★★★

Amerikalı, bize bizim tezimizi anlatıyor. Türkiye’yi rahatlatıyor. Daha bir hafta önce “seni ekonominden vururum, mahvederim” diyen ABD, bir hafta sonra bugün “sizin için kabusu biz yarattık şimdi aynı kabusu biz kaldıracağız” diyor.
Fakat iki cümle var.
SÖZCÜ Ankara muhabiri Zeynep Gürcanlı, Senatör Lindsey Graham’ın Ankara’da yaptığı basın toplantısında; “Türk Silahlı Kuvvetleri, PYD-YPG ile savaşmak için Suriye topraklarına girerse yanlış olur. Obama, PYD-YPG’yi silahlandırarak Türkiye için bir kabus yarattı. Türk Ordusu’nun Suriye’ye girerek PYD-YPG’ye silahlı müdahalede bulunması da ikinci bir kabus yaratır” dediği bu iki cümleyi de haberinde yazdı, dün yayımlandı.
Tek SÖZCÜ’de var.
Diğer gazetelerde yok.
Niye yok?
Senatörün “bal damlatan” cümlelerini yayımlayıp, “zehir zemberek tehdit” sözlerini halktan gizlemek de bu dönem gazeteciliğinin marifeti oldu. Ayıp.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sondaj! 23 Şubat 2019 | 222 Okunma Musa, Güray Hakan, Ahmet, Murat’ı yine hapse çağırdılar! 22 Şubat 2019 | 4.564 Okunma Saray uyanık! Tren uykuda! 21 Şubat 2019 | 322 Okunma Aracılar melekti şeytan oldular! 20 Şubat 2019 | 313 Okunma KÜMAŞ ve BEKA! 18 Şubat 2019 | 636 Okunma
TÜM YAZILARI