ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Altında AKP eteği! Üstünde MHP gömleği!

Bir TV kanalında iki yıl yayınlandı .

Necati Doğru
Necati Doğru Sözcü Gazetesi
12 Ekim 2018 | 3.7 K

Bir TV kanalında iki yıl yayınlandı. Modacı iki kadın, bir erkek “kombin yarışması” yaparlardı. Aşırı boyalı manken vücutlu kızlar yarışmaya “kombin kıyafetleri ile katılır” puan alır, sevinir, üzülürlerdi.
Alta eteği giy.
Geçen yıl almışsın.
Üste bluzu geçir.
Bu yıl edinmişsin.
Oluyor sana kombin.
MHP lideri Devlet Bahçeli, AKP lideri Tayyip Erdoğan’a “Belediye seçimlerine kombin modeli kurarak girelim” önerisi yapmış.
Altında AKP eteği.
Üstünde MHP gömleği.
Belediye seçilerine girecekler, kent ve kasaba insanlarımızdan oy isteyecekler. AKP lideri kabul ederse; belediye başkan adayı AKP’li, yardımcıları MHP’li olacakmış. Bazı kentlerde de tersi… Böylece son seçimlerde en yüksek oyu alarak Ankara’da devlet yönetimini ele geçirmiş “AKP etekli- MHP gömlekli kombin” bu kez büyük şehir, küçük şehir ve ilçeleri de kazanacak. Böylece belediyeler de iktidarın iki partisi AKP ile MHP’nin genel başkanlarının ağzına bakan “Kombin Müdürlükler” haline getirilecek.
Fakat adı:
Yerel yönetim kalacak.
Sözde belediye meclisleri! ★★★ Ankara’daki muhabir arkadaşlar, Sayıştay raporundaki bilgileri haber yaptılar. Bu habere göre; ülkemizin çeşitli kentlerinde 100 tane fakülte bu yıl 1 tane dahi öğrenci bulamadı.
100 fakülte bomboş.
Sınıflar örümceklendi. Bu fakülteler, kamu kaynakları (halkın vergisi) ile “AKP etekli-MHP gömlekli kombin” dayanışması ile güç kazanan şimdiki iktidar tarafından yapıldı. Şehirlerin gençlerine yükseköğretim, şehirlere de ekonomik canlılık getireceği propagandası ile oyların çoğunluğu alındı.
Sayıştay raporu:
Ağrı’da fakülte var.
Tek bir öğrenci yok.
Amasya’da fakülte var.
Tek bir öğrenci yok.
Bursa’da, Şanlıurfa’da Tunceli’de, Sinop’ta, Van’da, Muğla’da, Hatay...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER