ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Mal beyanı!

Cumhurbaşkanı adaylarından ikisi mal beyanında bulundu .

Necati Doğru
Necati Doğru Sözcü Gazetesi
21 Mayıs 2018 | 1.2 K

Cumhurbaşkanı adaylarından ikisi mal beyanında bulundu.
Muharrem İnce:
4 ayrı banka hesabında toplam 100 bin TL. 20 bin Dolar. 30 bin Euro. 225 gram altın. Yalova’da 1 ev. 2 ayrı tarla. Fevzi Çakmak Caddesi’nde 1 ev. Elmalık Köyü’nde içinde ev bulunan arsa. Babadan kalma tarladan bir hisse. Ankara Çankaya’da bir ev. İki ayrı bankaya 31 bin 200 TL kredi borcu. 3 silah.
Selahattin Demirtaş:
Diyarbakır’da ev, bir hukuk bürosu. Parti çalışmalarında kullandığı 2 Audi marka otomobil, eşinin kullandığı Skoda marka otomobil. Bir de üniversite diploması. * * * Diğer adayların da neyi var, neyi yok halka açıklayacaklarını umuyorum.
İyi olur.
Açıklık dürüstlüktür.
Ayrıca adaylardan biri cumhurbaşkanı seçileceğine göre; görev süresi bittiğinde kıyaslama imkanımız da olacak. Şu kadar malla geldi, şu kadar malla gidiyor dediğimizde arada büyük fark doğmuşsa, nüfuzunu şahsi mal varlığı biriktirmekte kullandığı sonucuna varacağız.
Kuşkusuz bu da yetmez.
Mal beyanı kapsayıcı olmalı.
Adaylar sadece kendilerinin ve eşlerinin mal varlıklarını değil; enişte, dünür, damat, oğul, kardeş, en yakın çevresinin ve hatta çok samimi arkadaşlarının da mal varlığını açıklamalıdır. Çünkü nüfuz kullanarak şişen mal varlığı çoğu zaman başkasının üzerine yapılıyor. Vergi cenneti adalarda kurulan şirketler bunun ete kemiğe bürünmüş örneğidir. * * * Vergi cenneti adada kurulan şirketten politikacı yakınlarına dolar gönderilince gazeteci de görevini yapıyor. Okurunu bilgilendirme amacıyla “Nereden buldular, ne iş yaptılar, ne alıp sattılar, nasıl kazandılar?” diye soru sorunca da “tekzip gönderiliyor” ve ardından “cumhurbaşkanına hakaret davası” açılıyor.
Benim başıma geldi.
Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan’ın eniştesi, dünürü, kardeşi ve oğluna Man Adası’ndaki bir şirketten toplam 15 milyon dolar geldiğini Ankara...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER