ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Açıkça sorayım!

Kendi gücüne tapan ABD Başkanı, Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan edeceğini söylemişti .

Necati Doğru
Necati Doğru Sözcü Gazetesi
16 Mayıs 2018 | 415

Kendi gücüne tapan ABD Başkanı, Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan edeceğini söylemişti. Sadece 4 ay önceydi. İşte o gün; Medine komutanı Fahreddin Paşa’nın torunu Zeki Türkkan, dedesinden kalan tek miras küçük kutunun içindekileri açıklamıştı.
1 fırça.
1 parça sünger.
1 beyaz şalvar.
1 parça kumaş.
Fahrettin Paşa, 100 yıl önce Medine’de Hz. Muhammed’in mezarını savunurken o beyaz şalvarı giyerek, o fırça ve o süngerle peygamberin mezarını her gün temizlemişti. O kumaş parçası da Hz. Muhammed’in mezar örtüsünden kesilmiş bir manevi armağandı. Osmanlı, Mekke-Medine- Kudüs’ü imkanlarının elverdiği ölçüde “yüksek inanç- üstün ahlak” temeli üstünde savunmuş, korumuştu. Mekke Medine’den, Medine Kudüs’ den ayrı düşünülemezdi.
Sonra tarih döndü.
Osmanlı!
Kendini bile koruyamadı. * * * Açıkça yazayım.
ABD ve İsrail, kurnaz, güçlü, bilgili, bilmiş, şaşırtan, şarlatan, gözü kanlı, attıkları adımı bilen ülkeler. 4 ay önce Kudüs’te “ABD Büyükelçiliği’nin açılacağını” ilan ettikleri zaman Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 193 ülke içinde 128’inin bu karara “hayır vereceğini” mutlaka biliyorlardı.
Dünyaya meydan okudular.
Bilerek bu adımı attılar.
Arkasını getireceklerdi.
Arkasını kanlı getirdiler: İsrail’in kanlı ordusu yine çocuklar, kadınlar, sivil Filistinli kurşunlandı.
4 ay boyunca:
İslam ülkeleri unutkan.
Avrupa, kayıtsız.
Biz ne yaptık?
ABD’ye kız!
İsrail’i kına!
Filistin’e ilgisiz kal.
4 ay önce de ateşli nutuklar söylendi, Filistin’de İsrail ve ABD’nin insanlık dışı girişimi liderimizce, özellikle iktidar partisi tarafından iç politikada oyları artırma, safları sıkıştırma, “dava adamı” görünme, dini kullanma malzemesi yapıldı.
Yine aynısı yapılıyor.
Meydanlarda toplanalım. ABD ile İsrail’i kınayalım. Liderlerimiz demeç versin, hazır s...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER