ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Stadyumda kumpasçı seyretme!

Beşiktaş ile Fenerbahçe, 100 yıllık takımlar .

Necati Doğru
Necati Doğru Sözcü Gazetesi
21 Nisan 2018 | 121

Beşiktaş ile Fenerbahçe, 100 yıllık takımlar. Sevenleri çok. Futbol seyrine sevdalı oldukları için tribünleri dolduruyorlar. Hem Beşiktaşlılar, hem Fenerlilerin yüzde 90’ı yenilmeyi de sportmenliğe sığdırabilecek insanlar. İçlerinde “karşı takımın korner atma hakkına stadyumun tribününden tecavüz etmeli…” diyebileceklerin sayısı milyonda bir bile değildir.
Böyle olması gerekir.
Beşiktaşlı futbolcu sağ köşeden korner atıyordu. Başına çakmak, anahtarlık, pet şişe, taş, metal para yağmaya başladı. Korneri atamadı. Maç bir süre durdu. Hakemler, kaptanlar, yöneticiler, saha görevlileri el kol işaretleriyle; “korner atma hakkına tecavüz edenleri” efendi olmaya çağırdı.
Korner atıldı.
Gol olmadı.
Beşiktaşlı futbolcu bu kez sol köşeden korner atıyordu. Yine başına çakmak, anahtarlık, pet şişe, metal para yağmaya başladı. Koskoca türbün, silme taraftar dolu, içlerinden biri ya da ikisi çıkıp da; “korner atma hakkına tecavüz etme arkadaş, iyi oynayan kazansın…” diye uyarmadı. Beşiktaşlı futbolcu korneri yine atamadı. Maç yine bir süre durdu. Hakemler, kaptanlar, yöneticiler yine aynı klasik el kol haraketlerini yaptılar. 4 köşenin 4’ünde de Beşiktaş’ın her korner atışında aynı sahneler izlendi. Tribündeki binlerce insandan hiçbiri, içlerinden geçirseler bile “korner atma hakkına tecavüz etmeye kalkışanları” durdurmak cesaretini göstermedi. Bu kez de Beşiktaş’ın çalıştırıcısının başında 5 dikişlik yara açabilecek metal parçası fırlatıldı.
Maç tatil oldu.
Futbol izyemeye giden 55 bin taraftar, “tecavüz seyretmekle” yetindiler. * * * Ben yeni öğrendim.
Emniyet biliyormuş.
Futbol karşılaşmalarında “saha güvenliğini tehlikeye sokan” şiddet kasırgası estirici tiplerin çıkabileceği bilindiği için polis örgütünde “Spor Güvenliği Şubesi” bile varmış. Beşiktaş çalıştırıcısını hastanelik ettikleri şüphesiyle 38 kişiy...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER