ÇOK OKUNAN YAZARLAR

TEMA: Bir ülkenin bekasını doğasına sahip çıkmak belirler!

Var oluş, yok oluş (beka) üzerinde titizlenmek hep vardı .

Necati Doğru
Necati Doğru Sözcü Gazetesi
14 Şubat 2018 | 64

Var oluş, yok oluş (beka) üzerinde titizlenmek hep vardı. Tarihte ülke kurmuş, ülke batırmış Bizans da, Selçuklu da, Osmanlı da “ülkenin kaderini coğrafyanın belirlediğini” savaşa, savaşa, barışa, barışa öğrenmişlerdi. Dünya savaş tarihinde “orduyu çok hızlı hareket ettirebilme yöntemini” ilk kez uygulamış olan Napolyon Bonapart da; “Coğrafya bir ülkenin kaderini belirler” demişti.
Kulaklara küpe oldu.
Bugüne bakıyoruz: Fırat’ın doğusunu ABD tutmuş, Fırat’ın batısını Rusya kontrole almış. Türkiye’nin topraklarından çıkıp, dağlarından beslenen Fırat ile Dicle nehirlerinin suları üzerine Rusya ile ABD’nin gizli hesapları olmalı. Bizi yönetenler ise ekim ayında bir cuma günü “82 KERKÜK-83 MUSUL” diye demeç verdiler. Yani 82’nci ilimiz Kerkük, 83’üncü ilimiz Musul olacak mesajını dünyaya duyurdular.

* * *

Aynı tarihlerde ABD, Türk ordusuna satmadığı ileri teknolojik güdümlü silahları Erbil Havaalanı’na indirdi. Bölgedeki üs sayısını 12’ye çıkardı. PYD- PKK’nın terör yaratıp sonuç alma üzerine toplanmış militanlarını kara gücümüz diyerek 60 bin kişilik eğitimli ordu haline getirdi. ABD, Erbil Havaalanı’na indirdiği ileri teknolojik silahları da YPG-PKK’ya verdi. Fırat’ın batısında da Rus generali, PYD ve PKK’lılarla fotoğraf çektirdi. Bugün anlıyoruz ki, Rusya ve ABD coğrafyamızda PYD-PKK ile sarmaş dolaş olurken bizi yönetenler sadece “82. Kerkük 83. Musul” deyip durmuşlar. Bugün Türkiye NATO üyesi ve stratejik müttefiki ABD’den koptu kopacak ve Rusya’ya ile saf tuttu tutacak noktaya geldi.
Önümüzdeki günleri!
Saflar ve coğrafya belirleyecek.
Bütün yük Mehmetçiğe bindi.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER