Necati Doğru
Necati Doğru Sözcü

Hz. Ömer aranıyor!

13 Ağustos 2017 | 1.2 K

Adında “Adalet ve Kalkınma” sıfatları yazılı.  Ülkede “adalet” yok oldu.  “Adalet” yazılı kartondan pankart taşıyarak yapılan bir yürüyüşün sonunda meydanda 3.5 milyon insan topladı. Ülkede “kalkınma” da çöktü. Parti ambleminde pır pır eden bir ampul kaldı. Önümüzdeki ilk seçimde yüzde 40’ın altına inme belirtileri her gün biraz daha ortaya çıkıyor.
Niçin 40’ın altına inecek?
Çünkü Hz. Ömer’i öldürdü.
15 yıl önce söz vermişti.
3Y’yi kaldıracağız.
3Y:
Yoksulluk.
Yolsuzluk.
Yasaklar.
Yoksulluk alev oldu.
Yolsuzluk yol oldu.
Yasaklar kanun oldu.

*  *  *

15 yıl sonra geçen gün adında “Adalet ve Kalkınma” olan partinin Genel Başkanı, “partiyi yenilememiz şart. Yeni Hz. Ömer’ler bulacağız” dedi.
Nereden, nasıl bulacak?
Yeni Hz. Ömer’ler kimdir?
Bu devirde birinin “yeni Hz. Ömer özellikleri taşıdığı” nasıl anlaşılacak? Gerçi parti içinde “Yeni Hz. Ömer benim deme yarışı” ağza alınmayacak küfürlerle başladı.  Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Ağırakça, Twitter’da “parti içine sızan hırsızlar daha doğmadan ben siyasetin içindeyim ve ben genel başkanımızın (yeni Hz. Ömer’ler bulacağız diyenin) Mardin temsilcisiyim, size geçit yok… Biz (yani bu profesör ile yeni Hz. Ömer’ler arayan AKP Genel Başkanı) Milli Nizam’dan (Erbakan’ın kurduğu parti) beri 50 yıldır bu davadayız” diyerek diğerlerine meydan okudu.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER