YSK toplantısında neler yaşandı? Süreç nasıl işleyecek?

YSK, AK Parti'nin KHK'lıların oy kullanmasına yönelik itirazı dışındaki başlıkları değerlendirmeye değer buldu ve dün inceleme süreci başladı. Peki bu ne demek oluyor? YSK neyi, nasıl inceliyor?...

YSK, AK Parti’nin KHK’lıların oy kullanmasına yönelik itirazı dışındaki başlıkları değerlendirmeye değer buldu ve dün inceleme süreci başladı. Peki bu ne demek oluyor? YSK neyi, nasıl inceliyor? Dışarının gerginliği içeriye yansıyor mu? İlk gün neler yaşandı ve bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

Bu soruları tüm bu süreçlerin içinde yer alan AK Parti’nin YSK temsilcisi Recep Özel, CHP’nin YSK temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu ve MHP’nin YSK temsilcisi Kürşat Türker Ercan’a sordum.

Size genel olarak işleyişi ve içeride yaşananları aktaracağım. AK Parti’nin hangi başlıkları en güçlü argüman olarak gördüğünü, YSK’nın bunlara olası cevabını, toplantının genel havasını anlatacağım.

İş dünyasının konuştuğu iddia

Önce şununla başlayayım: Günlerdir bana telefonlar ve e-mailler geliyor. Nereye gitsem, iş dünyasının en tanınmış isimlerinden, akademi ve bürokrasinin birçok önemli şahsiyetine kadar onlarca kişi birçok söylentiyi dillendiriyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu atmosfer bizi nereye götürür? 22 Ekim 2019 | 3.560 Okunma Türkiye'nin kararlılığı kazandı 18 Ekim 2019 | 3.589 Okunma PKK'nın son tuzağı ve faşizmin tehlikeli yükselişi 17 Ekim 2019 | 5.175 Okunma Barış Pınarı Harekatı ve Kıbrıs solunun farklı duruşu 15 Ekim 2019 | 4.264 Okunma KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Başbakan Tatar Habertürk'e konuştu 14 Ekim 2019 | 6.005 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar