Yavuz Selim Demirağ saldırısındaki tuhaflıklar

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ'ın beyzbol sopalarıyla korkunç şekilde dövülmesine hem çok üzüldüm hem de Demirağ'ın yaşadıkları ve sonrasındaki "iyi saatte olsunlar" tarzı tuhaflıklar beni derinden kaygılandırdı...

Bu hadiseyi birkaç gündür içeriden bilgilerle ve önemli yetkililerle konuşarak araştırıyorum. Burnuma gelen kokular Türkiye’nin istikbali bakımından çok rahatsız edici.

2020’lere giderken ülkemiz "iyi saatte olsunlar" olgusunun pençesinden yine kurtulamıyor. Dönüyoruz, dolaşıyoruz aynı yere geliyoruz. Bir girdap bu.

Bir köşe yazarı gece televizyon programından çıkıp evine gidiyor ve evinin kapısında bir grup tarafından ölesiye dövülüyor. Canını zor kurtarıyor. Bu olayın bir benzeri geçmişte gazeteci İlhami Soysal’ın da başına gelmişti.

Demirağ halen hastanede ve bu saldırıyı yapanlar yakalandıktan sonra karakoldan "tuhaf" şekilde serbest bırakıldılar.

Savcı Bey saldırganların ifadelerini bile alma gereği duymadan, Demirağ’ın "hayati tehlikesi olmadığı" gerekçesiyle bu kişilerin salıverilmesi talimatı verdi.

YALNIZCA KINAMAKLA GEÇİŞTİRİLEMEZ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Barış Pınarı Harekatı ve Kıbrıs solunun farklı duruşu 15 Ekim 2019 | 180 Okunma KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Başbakan Tatar Habertürk'e konuştu 14 Ekim 2019 | 5.922 Okunma İstiklal Caddesi'nde sabahları yürümek hayati risk taşıyor! 13 Ekim 2019 | 7.344 Okunma Bilal Erdoğan ve tartışılan vakıfların yöneticileri ile 3 saat 11 Ekim 2019 | 9.479 Okunma Türkiye'nin en büyük hassasiyeti 10 Ekim 2019 | 3.366 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar