Türköne, Bahçeli, muhalefet ve yeniden umutsuzluk 

Dün bir yandan Mümtazer Türköne'nin 50 aylık tutukluluğunun ardından tahliyesi geldi, diğer yandan da Altan Tan ve Ayhan Bilgen gibi isimlere gözaltı kararı çıktı. Tüm siyasal kesimlerin bu iki olaya tepkilerini karşılaştırmalı bir bakışla dikkatle inceledim ve not ettim.

Dün bir yandan Mümtazer Türköne’nin 50 aylık tutukluluğunun ardından tahliyesi geldi, diğer yandan da Altan Tan ve Ayhan Bilgen gibi isimlere gözaltı kararı çıktı.

Tüm siyasal kesimlerin bu iki olaya tepkilerini karşılaştırmalı bir bakışla dikkatle inceledim ve not ettim.

Tek tek bulguları sıraladıktan sonra Türkiye’nin gidişatıyla ilgili vardığım neticeyi yazımın sonunda açıklayacağım.

Mümtazer Türköne ile 17-25 Aralık FETÖ darbe teşebbüsü sürecinden 15 Temmuz 2016’ya giden dönemde en sert çarpışan ve kavga eden kalemlerden biriyim.

Tıpkı Türköne ile o günlerde aynı çizgide duran Nazlı Ilıcak ve Kadri Gürsel ile 17-25 Aralık FETÖ darbe sürecinde ekranda milyonların önünde çok sert muharebeler yaşadığımız gibi.

Fakat tüm bunlara rağmen 17-25 Aralık patikasında FETÖ’nün darbe teşebbüsünü inkar ederek demokrasiye aykırı çok yanlış tavırlar alan, o sebeple kavga ettiğim bu üç yazarın özgürlüklerini de en çok savunanlardan biriyim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tüm boyutlarıyla Anayasa Mahkemesi bunalımı 16 Ekim 2020 | 2.082 Okunma Bir tören, geçmişi hatırlamak ve Türk burjuvazisi 14 Ekim 2020 | 753 Okunma Jak Kamhi'nin cenazesi ve Tuğrul Türkeş 12 Ekim 2020 | 3.119 Okunma Kıbrıs'ta hafta sonu yapılacak seçimler nasıl sonuçlanacak? KKTC Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı'ndan özel açıklamalar 09 Ekim 2020 | 1.375 Okunma Dünya Maraş'ı konuşurken ben de KKTC Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı ile konuştum 08 Ekim 2020 | 2.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum