Türköne, Bahçeli, muhalefet ve yeniden umutsuzluk 

Dün bir yandan Mümtazer Türköne'nin 50 aylık tutukluluğunun ardından tahliyesi geldi, diğer yandan da Altan Tan ve Ayhan Bilgen gibi isimlere gözaltı kararı çıktı. Tüm siyasal kesimlerin bu iki olaya tepkilerini karşılaştırmalı bir bakışla dikkatle inceledim ve not ettim.

Dün bir yandan Mümtazer Türköne’nin 50 aylık tutukluluğunun ardından tahliyesi geldi, diğer yandan da Altan Tan ve Ayhan Bilgen gibi isimlere gözaltı kararı çıktı.

Tüm siyasal kesimlerin bu iki olaya tepkilerini karşılaştırmalı bir bakışla dikkatle inceledim ve not ettim.

Tek tek bulguları sıraladıktan sonra Türkiye’nin gidişatıyla ilgili vardığım neticeyi yazımın sonunda açıklayacağım.

Mümtazer Türköne ile 17-25 Aralık FETÖ darbe teşebbüsü sürecinden 15 Temmuz 2016’ya giden dönemde en sert çarpışan ve kavga eden kalemlerden biriyim.

Tıpkı Türköne ile o günlerde aynı çizgide duran Nazlı Ilıcak ve Kadri Gürsel ile 17-25 Aralık FETÖ darbe sürecinde ekranda milyonların önünde çok sert muharebeler yaşadığımız gibi.

Fakat tüm bunlara rağmen 17-25 Aralık patikasında FETÖ’nün darbe teşebbüsünü inkar ederek demokrasiye aykırı çok yanlış tavırlar alan, o sebeple kavga ettiğim bu üç yazarın özgürlüklerini de en çok savunanlardan biriyim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyaseti karıştıran ziyareti SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na sordum 09 Ocak 2021 | 3.356 Okunma Trump'ın ölümü 08 Ocak 2021 | 522 Okunma Boğaziçi'ndeki gerilim ve Melih Bulu krizinin tüm detayları 06 Ocak 2021 | 12.477 Okunma Tartışılan Fikri Sağlar'a sordum: Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına ne diyor? Başörtülü kadınlara nasıl bakıyor? 04 Ocak 2021 | 3.466 Okunma Kongreyi izledim ve yazdım… Babacan'ın gözyaşları hakiki miydi? O salonda neler yaşandı? 31 Aralık 2020 | 2.705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum