Türkiye’ye yakışan, o yayında bir kadın moderatör olmasıdır

23 Haziran İstanbul seçimlerinin iki başkan adayının bir canlı yayında kozlarını paylaşacak olmaları bence de demokrasimiz adına büyük kazanç.

Bu birlikte canlı yayın fikri için iki taraftan onay alan ve bu yayının ısrarla takipçisi olan isim de sevgili Didem, yani Habertürk TV moderatörlerinden Didem Arslan Yılmaz oldu.

Yıldırım-İmamoğlu yayınının yapılmasının kesinleşmesiyle beraber bütün medya camiasında bir hareketlenme yaşandı.

Cuma akşamı kameralara konuşan Binali Yıldırım ise herkesi ters köşe yaparak, hükümete çok sert muhalif çizgideki Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar’ın moderatörlüğüne yeşil ışık yaktı.

Bu haberi duyunca açıkçası Binali Bey’in özgüvenine şapka çıkardım. Biliyorsunuz Uğur Dündar şu an çok hararetli biçimde Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen bir köşe yazarı ve yorumcu.

Elbette Dündar geçmişte politik yorumcu vasfı olmayan ve hatta siyasi görüşünü bile kamuoyuna belli etmemeye özel gayret eden bir televizyoncuydu. Türkiye’nin ilk TV starıydı. Çok sayıda tartışmayı da bu apolitik kimliğiyle yönetti.

Star Ana Haber’den ayrılana kadar da bu apolitik çizgide devam etti. Sözcü ve Halk TV’ye geçmesiyle beraber ise artık karşımızda çok net siyasi tavrı olan CHP’li ve ulusalcı yazar kimliğiyle Uğur Dündar var. Kariyeri tamamen dönüştü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zülfü Livaneli hastalığını gizledi mi? Karantinadan kaçtı mı? 30 Mart 2020 | 5.003 Okunma Evde hayat nasıl geçiyor? 29 Mart 2020 | 1.109 Okunma 65 yaş üzerine hizmet veren bankacıya ceza mı?? 26 Mart 2020 | 3.372 Okunma İşsiz-maaşsız kalan emekçiler borçlarını nasıl ödeyecek? 24 Mart 2020 | 3.638 Okunma Bu salgını durdurmanın başka yolu yok! 22 Mart 2020 | 1.283 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar