Tüm ayrıntılarıyla Kılıçdaroğlu'na linç girişimi

Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugün, tüm Türkiye'yi neden sağduyuya davet ettiğini bir kez daha açıklayarak Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yapılan saldırıyı tüm detaylarıyla ele aldı. Alçı yazısında 'Kafamdan uydurarak değil, elimdeki bulgulara göre söylüyorum. Böyle bir organize linç girişiminin kendiliğinden olmayacağı, devletin içindeki bir odak tarafından kıvılcımlanmadan hayata geçmeyeceği kanaatindeyim' ifadelerine yer verdi.

Ben Menderes-Özal-Erdoğan geleneğinin Türkiye için en makul politik yol olduğunu düşünen bir köşe yazarıyım.

1930’da yaşasaydım Serbest Cumhuriyet Fırkası’nı hatta 1924’te olsam da Terakkiperver Fırka’yı desteklerdim.

Fakat CHP geleneğine ve geçmişine karşı duygularımız ne olursa olsun dünkü linç girişimi karşısında her demokrat şunu haykırabilmeli:

Bugün hepimiz Kemal Kılıçdaroğlu’yuz…

Bugün hepimiz CHP Genel Başkanı’nın yanındayız…

Adını adilce koyalım lütfen. Dün yaşanan, saldırı değil, resmen Kemal Bey’e karşı linç girişimiydi.

Birazdan detaylı anlatacağım gibi dün Türkiye bir felaketin kıyısından döndü.

Kafamdan uydurarak değil, elimdeki bulgulara göre söylüyorum. Böyle bir organize linç girişiminin kendiliğinden olmayacağı, devletin içindeki bir odak tarafından kıvılcımlanmadan hayata geçmeyeceği kanaatindeyim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu atmosfer bizi nereye götürür? 22 Ekim 2019 | 3.560 Okunma Türkiye'nin kararlılığı kazandı 18 Ekim 2019 | 3.589 Okunma PKK'nın son tuzağı ve faşizmin tehlikeli yükselişi 17 Ekim 2019 | 5.175 Okunma Barış Pınarı Harekatı ve Kıbrıs solunun farklı duruşu 15 Ekim 2019 | 4.264 Okunma KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Başbakan Tatar Habertürk'e konuştu 14 Ekim 2019 | 6.005 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar