TSK içinde neler oluyor?

TSK'da emekliliğini isteyen 1 tümgeneral ve 4 tuğgeneral olduğu ve bu talebin politik motivasyondan kaynaklandığı medyada bir süredir konuşuluyor.

Kimilerinin iddiasına göre hükümetin Suriye politikasından rahatsızlık duyulması sonucu bu isimler emekliliğini istemiş. YAŞ kararlarına tepki olduğu için istifaların geldiği de birkaç gündür çeşitli çevrelerde dillendiriliyor.

Pazartesi günü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2 generalin emekliliğinin onaylandığını duyurdu. Böylece sayı 5'ten 2'ye indi ancak sebeplerle ilgili halen çok farklı senaryolar konuşuluyor.

Ankara kulislerini çok iyi bilen deneyimli iki gazeteci Muharrem Sarıkaya ve Bülent Aydemir de dün bu istifaların liyakata dayanmayan atamalara bir tepki olduğunu yazdılar.

Ben özellikle YAŞ kararlarından sonra TSK ile ilgili hem asker çevrelerden hem de
hükümet çevrelerinden birçok farklı yorum duyuyorum.

Emekliliklerini isteyen generaller mevzusunu da hem muvazzaf hem emekli asker kaynaklarıma hem de hükümetten kaynaklarıma sordum. TSK’nın son dönemdeki fotoğrafını çekmeye çalıştım. Bugün ve cuma günü size gördüklerimi anlatacağım…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.531 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 622 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.970 Okunma Kimler ne zaman aşıya ulaşacak? Evde ya da özel hastanede aşı seçeneği var mı? Koruyuculuk yüzdesi ne? Merak ettiğiniz tüm detaylar… 14 Ocak 2021 | 3.217 Okunma Öğretmenler de yüz yüze eğitime dönülsün istiyor 12 Ocak 2021 | 1.267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar