Sözen, Erdoğan'ı 24 yıl önce nasıl övmüştü?

Başkan Erdoğan ve İstanbul'un eski Belediye Başkanı Nurettin Sözen arasında geçen hafta İstanbul üzerinden yaşanan grev ve çöp dağları tartışmasını görünce biraz eskiye gittim ve...

Başkan Erdoğan ve İstanbul'un eski Belediye Başkanı Nurettin Sözen arasında geçen hafta İstanbul üzerinden yaşanan grev ve çöp dağları tartışmasını görünce biraz eskiye gittim ve TRT’nin arşivinde çok ilginç bir tartışmaya rastladım.  

Tarih 5 Aralık 1994. Reha Muhtar’ın Ateş Hattı programı. Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un 8 aylık belediye başkanı. Karşısında selefi Nurettin Sözen oturuyor. 

Aradan 24 yıl geçtikten sonra çöp konusu üzerinden sert bir tartışma yaşadılar ancak o gün o programda Muhtar’ın ısrarla tartışma çıkmasını istemesine rağmen Erdoğan da Nurettin Sözen de birbirlerine gayet ılımlı yaklaşıyorlar. 

Belli bir yaşın üzerindeki okuyucular bilir, gençler için de hatırlatayım: Ateş Hattı, isminin de çağrıştırdığı gibi, tartışmacıların birbirine karşılıklı çok sert ateş etmesi, yani kavgaya varan tartışmalara girmesi üzerine kurgulanırdı. 

O BÖLÜMÜN İSMİ “SEVGİ HATTI” OLMUŞ! 

Ancak Erdoğan-Sözen karşılaşması, programı yapanların bu isteğini karşılamıyor. Hatta geçen hafta Erdoğan iktidarına çok sert sözlerle yüklenen Sözen, o programda birkaç yerde Erdoğan’ı övüyor. O nedenle ekranda “Sözen’den Erdoğan’a sürpriz destek” sözleri yanıp sönüyor ve programın ismi de “Sevgi Hattı”na dönüyor! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadına karşı şiddetle mücadelede dönüm noktası olacak savcı gerekçesi 26 Kasım 2021 | 104 Okunma İşçiye, memura ve emekliye yüzde 40 zam, asgari ücret 5 bin TL olmalı 23 Kasım 2021 | 522 Okunma Açıkhava Tımarhanesi 22 Kasım 2021 | 247 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu yayınının ardından neden hüzünlendim? 19 Kasım 2021 | 762 Okunma Cemal Süreya'nın gözünden Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 819 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar