Sağlık Bakanı telefonda kanser ilaçları ile ilgili hangi kritik bilgileri verdi?

Geçtiğimiz Cumartesi yazdığım yazı öngörülerimin çok ötesinde bir ilgi uyandırdı. Sorularınız adeta yağıyor. Konu kanser hastası bir arkadaşımdan hareketle devletin kanser ilaçlarını karşılaması ile ilgili prosedürlerdi.

Ben de bu vesile ile hiç aşina olmadığım bir alanda epey bilgi topladım.

Günlerdir Bakanlık, SGK, hasta yakınları ve siz okurlarımdan gelen telefon ve e-mailler içinde yaşıyorum. Biraz önce Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca aradı ve Bakanlığın gönderdiği kapsamlı bilgi notunun yanı sıra detaylı başka konuları da anlattı.

Şuradan başlayayım: Devletin kanser hastalarına yönelik politikası hakikaten bu konuda dünyanın en kapsamlı politikalarından biri, hatta en kapsamlısı. İlaç için başvuran hastalara olumlu geri dönüş oranı yüzde 90. Yalnızca geçen yıl SGK, kanser ilaçlarına 3 milyar TL ödemiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faytonların kaldırılmasından sonra atların akıbeti ne olacak? 17 Ocak 2020 | 3.042 Okunma Giderek büyüyen köpek çeteleri tehlikesi 14 Ocak 2020 | 4.111 Okunma Bu çalıştay Ekrem İmamoğlu'nun aleyhine olmadı mı? 13 Ocak 2020 | 7.074 Okunma Kanal İstanbul kararı bilimin değil felsefenin alanıdır 10 Ocak 2020 | 4.914 Okunma Tehlikeli bekleyiş 08 Ocak 2020 | 2.784 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar