Sağlık Bakanı telefonda kanser ilaçları ile ilgili hangi kritik bilgileri verdi?

Geçtiğimiz Cumartesi yazdığım yazı öngörülerimin çok ötesinde bir ilgi uyandırdı. Sorularınız adeta yağıyor. Konu kanser hastası bir arkadaşımdan hareketle devletin kanser ilaçlarını karşılaması ile ilgili prosedürlerdi.

Ben de bu vesile ile hiç aşina olmadığım bir alanda epey bilgi topladım.

Günlerdir Bakanlık, SGK, hasta yakınları ve siz okurlarımdan gelen telefon ve e-mailler içinde yaşıyorum. Biraz önce Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca aradı ve Bakanlığın gönderdiği kapsamlı bilgi notunun yanı sıra detaylı başka konuları da anlattı.

Şuradan başlayayım: Devletin kanser hastalarına yönelik politikası hakikaten bu konuda dünyanın en kapsamlı politikalarından biri, hatta en kapsamlısı. İlaç için başvuran hastalara olumlu geri dönüş oranı yüzde 90. Yalnızca geçen yıl SGK, kanser ilaçlarına 3 milyar TL ödemiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saadet Partisi ne yapacak? Temel Karamollaoğlu ile ilgili kişisel izlenimler… 25 Ocak 2021 | 3.952 Okunma Bir cenaze ve ardında bıraktığı sorular 22 Ocak 2021 | 2.137 Okunma Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.725 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 627 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.976 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar