Rus Bakan ve Doğu Perinçek ile ilginç bir akşam yemeği…

Habertürk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı'nın bugünkü (28.09.2022)''Rus Bakan ve Doğu Perinçek ile ilginç bir akşam yemeği…'' başlıklı yazısı.

Doğu Perinçek'in siyasi fikirlerine çok uzak bir insanım ama kabul etmemiz gerekir ki Türk siyasetinde Perinçek diye bir olgu var. Doğu Bey yıllardır aynı şeyleri büyük bir kararlılık ve inançla savunuyor, kendine karşıt fikirdekilerle bıkıp usanmadan tartışıyor ve bana hep sanki bir 'paralel evrende' yaşıyor gibi geliyor. Vatan Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan'dan Salı akşamı için Doğu Perinçek adına bir davet alınca çok ilgimi çekti. Beni Mandarin Oriental Bosphorus Otel'de Rusya Federasyonu Moskova Hükümeti Dış Ekonomik ve Uluslararası İlişkiler Bakanı Sergey Çeryomin ve beraberindeki heyetin katılacağı bir yemeğe davet ediyordu. Türkiye, Rusya ve Ukrayna arasında arabuluculuk yaparken, Erdoğan ve Putin bu kadar yakınlaşmışken acaba Bakan neler diyecek? Batı Rusya'ya izolasyon uygularken Putin'in bakanı son durumu nasıl yorumlayacak?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Sen' olmasaydın… 07 Aralık 2022 | 1.904 Okunma Dünya Türkiye'den büyüktür… 05 Aralık 2022 | 827 Okunma Venezuela Strateji Bakan Yardımcısıyla ABD ile bütün dengeleri değiştirecek yeni anlaşma sürecini konuştum… 04 Aralık 2022 | 146 Okunma CHP ile bu itibarlı iktisatçılar ne kadar uyumlu? 03 Aralık 2022 | 457 Okunma Toplantının havası nasıldı? Önerilen değişiklik ne vaat ediyor? 29 Kasım 2022 | 552 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar